Bolesne wyznanie Krzysztofa Ziemca. “Wierzę, że moje córki jednak wrócą do Boga”

Krzysztof Ziemiec głośno mówi o tym, że jest osobą wierzącą. Tym bardziej jest mu trudno pogodzić się z faktem, że z Kościołem jest nie po drodze jego dwóm córkom Mariannie i Oldze. Prezenter TVP ma poczucie, że na tym polu poniósł pewnego rodzaju porażkę.

Krzysztof Ziemiec jest doskonale znany widzom Telewizji Polskiej. Na swoim koncie ma prowadzenie “Wiadomości”, czy “Teleexpressu”. Wielu też pamięta jego walkę o życie, gdy w 2008 r. uległ poważnemu poparzeniu. Lekarze nie mieli wtedy zbyt optymistycznych rokowań. Ziemiec jednak nie poddał się i po długiej rehabilitacji staną na nogi. Wielokrotnie powtarzał, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie rodziny i wiara.

Krzysztof Ziemiec ma żal do córek

Krzysztof Ziemiec ma troje dzieci: syna Franka oraz dwie córki Mariannę i Olgę. Wszyscy chodzili do katolickiej szkoły, a w domu dziennikarz starał się przekazać im chrześcijańskie wartości. To jednak nie pomogło i dwie najstarsze pociechy Ziemca odwróciły się od Kościoła.

Nasz 18-letni syn chodzi z nami co niedzielę do Kościoła. Jest świadomym wiernym. Dwie starsze córki miały wszystkie sakramenty, ale coś się wydarzyło po zakończeniu liceum i nastąpiła przerwa (…) Zobaczymy, na jak długo odeszły. Może na stałe? Nie wojują, są po prostu zdystansowane, ale w pewnym wieku to chyba normalne. Młodzi zawsze muszą się buntować. Są dorosłymi kobietami, nie będę ich przecież siłą ewangelizować

— mówi Ziemiec w wywiadzie dla Catolico i dodaje:

— Na pewno część powodów, dla których odeszły od katolicyzmu, jest uniwersalna. Przebodźcowanie, nieustanna walka o ich uwagę. My jako rodzice tracimy taką rodzicielską dobrze rozumianą kontrolę nad ich życiem bardzo wcześnie. Dzieje się to coraz szybciej. Za moich czasów na pierwszą komunię dostawało się rower, dzisiaj smarftona z dostępem do internetu. Od tego momentu influencerzy, celebryci, streamerzy – stają się pełnoprawnymi bohaterami ich życia, burząc stare autorytety.

Ziemiec traktuje to jako rodzicielską porażkę

Prezenter nie ukrywa, że jest to dla niego bolesny temat i ma poczucie, że w pewnym sensie poniósł na tym polu rodzicielską porażkę. — Chciałbym, żeby było inaczej, ale nie wszystko nam w życiu zawsze wychodzi. Na szczęście w innych kwestiach mamy z córkami bardzo dobry kontakt, tutaj do żadnych podziałów na szczęście nie doszło — mówi.

Ziemiec ma jednak cichą nadzieję, że Mania i Olga w końcu się nawrócą:

Wierzę, że moje córki jednak wrócą do Boga. Tego się będę trzymać.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *