Pies zjadł dziecku ręce! Matka poszła tylko do łazienki

21-letnia Chloe Wisniewski z Florydy została aresztowana po tym, jak przygarnięty przez nią szczeniak dotkliwie pogryzł jej kilkumiesięczną córkę. Matka w tym czasie była w łazience. Niemowlęciu trzeba było amputować pięć palców.

Śledztwo w tej szokującej sprawie trwało cztery miesiące. Do ataku doszło 14 lutego. Dzień wcześniej Chloe Wisniewski przygarnęła kilkumiesięcznego szczeniaka mieszańca pitbulla o imieniu Apollo. Piesek nie zachowywał się agresywnie. Nic nie wskazywało, że może dojść do tragedii.

Pies zjadł dziecku ręce. Matka poszła tylko do łazienki

Młoda kobieta umieściła dziecko w kołysce, a sama poszła wziąć prysznic. Zaalarmował ją płacz córeczki. Gdy wybiegła z łazienki, ujrzała szokującą scenę: Apollo gryzł dłonie niemowlęcia, a wokół było pełno krwi. Natychmiast odciągnęła psa, prowizorycznie opatrzyła dziecko i zadzwoniła po pogotowie. Córka Chloe została przewieziona do szpitala, gdzie trzeba było amputować trzy palce u jej lewej ręki i częściowo dwa palce u prawej.

Biuro szeryfa hrabstwa Charlotte przekazało, że według zeznań 21-latki, Apollo został przez nią przygarnięty dosłownie w przeddzień ataku. Stwierdzono, że Wisniewski “przez zawinione zaniedbanie nie zapewniła dziecku opieki, nadzoru i usług niezbędnych do utrzymania zdrowia fizycznego”, co doprowadziło do “trwałego oszpecenia” dziecka.

Wyjątkowy wypadek

Dla Chloe okolicznością obciążającą jest fakt, że analiza jej moczu dała wynik pozytywny na obecność THC, aktywnego składnika marihuany. Po czteromiesięcznym śledztwie kobieta została aresztowana, ale później zwolniona za kucją. Sprawa jest w toku.

Pies powędrował do schroniska i jak podają media, jego los jest nieznany. Prawo Florydy nie wymaga usypiania zwierząt po takich incydentach. Brian Jones, kierownik lokalnego oddziału urzędu kontroli nad zwierzętami, podkreślił, że w całej jego 25-letniej karierze nie spotkał się takim przypadkiem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *