Śmierć policjanta na komendzie w Iławie. 39-latek miał się postrzelić

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) postawił na nogi huk wystrzału. Ustalenia są dramatyczne. Jak się okazuje, doszło do śmierci 39-letniego policjanta. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura. Pojawiły się jednak pierwsze, zatrważające podejrzenia.

Makabryczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 25 czerwca, przed południem w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Jak przekazała w rozmowie z “Faktem” Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji, znaleziono tam ciało funkcjonariusza.

Iława. Funkcjonariusz postrzelił się z broni służbowej. Nie żyje

– Mogę potwierdzić, że doszło do zgonu 39-letniego policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Na miejscu czynności prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora – przekazała nam Kwiatkowska.

Jak podaje RMF FM, mężczyzna miał postrzelić się z broni służbowej, popełniając samobójstwo. “Funkcjonariusz w stopniu młodszego aspiranta miał 9-letni staż pracy w policji” – podaje rozgłośnia.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *