Szok na Warmii. Rolnik odkrył balon z rosyjskimi napisami. W okolicy jest baza wojskowa

Szokujące odkrycie w woj. warmińsko-mazurskim. W okolicach Pieniężna rolnik znalazł balon z napisami rosyjskimi. W okolicy znajduje się baza wojskowa. — Weryfikujemy informacje o tym zdarzeniu — potwierdza biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak ustalił “Fakt”, w piątek po południu miejscowy rolnik znalazł balon z napisami rosyjskimi. Możliwe, że to rosyjski balon meteorologiczny.

Pieniężno. Rolnik odkrył balon z rosyjskimi napisami. Na miejscu policja

— Faktycznie, dostaliśmy informację, że taki obiekt został przez mężczyznę ujawniony. Został on zabezpieczony i przekazany wojsku, które teraz wyjaśni, co to był za obiekt — potwierdza w rozmowie z “Faktem” starszy aspirant Rafał Jackowski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie. Jak dodaje, zgłoszenie wpłynęło około południa i dotyczy gminy Pieniężno.

— Weryfikujemy informacje o tym zdarzeniu — słyszymy w biurze prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej.

W okolicy Pieniężna znajduje się 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego. Usłyszeliśmy tam, że jednostka nie brała udziału w akcji zabezpieczania balonu.

Kolejny obcy obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej

Od dwóch miesięcy opinia publiczna jest szczególnie wyczulona na wszelkie wzmianki o zagrożeniu polskiej przestrzeni powietrznej. 27 kwietnia Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w lesie pod Bydgoszczą znaleziono pozostałości po pocisku. W kraju natychmiast rozszalał się spór polityczny, a pod adresem władz padały oskarżenia o zatajanie prawdy i informacji dotyczących naruszenia bezpieczeństwa kraju, bo obiekt wleciał na nasze terytorium kilka miesięcy wcześniej.

Z kolei 3 czerwca rolnik znalazł szczątki balonu w miejscowości Kaliszki. To też województwo warmińsko-mazurskie, ale Kaliszki leżą blisko 200 kilometrów od gminy Pieniężno, gdzie w piątek znaleziono kolejny balon.

Dalsze informacje wkrótce.

Więcej przeczytasz tutaj:

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *