Co za fortuna! Tyle może zarobić Piotr Żyła za walkę ze… Sławomirem Peszko. Jest jeden problem

Piotr Żyła już nieraz potrafił zrobić coś niespodziewanego. Teraz jednak plotki dotyczące jego sportowej przyszłości zaskoczyły chyba wszystkich. “Wiewiór” otrzymał niesamowitą propozycję. Dzięki walce w oktagonie z byłym reprezentantem Polski skoczek mógłby zarobić fortunę. Padła konkretna suma.

Nasz mistrz świata z Planicy może zdradzić narty na rzecz… MMA! “Wiewiór” w oktagonie miałby naprawdę szczególnego rywala. Chodzi o Sławomira Peszkę, który niedawno został ogłoszony wraz z influencerką, Lexy Chaplin, ambasadorem organizacji CLOUT MMA. – Planowałem wejść do oktagonu i walczyć w federacji, która właśnie się zamknęła (High League – przyp. red.). Ale nie spodziewałem się, że zostanę ambasadorem całej organizacji promującej MMA — tłumaczył sam były piłkarz Lechii i Wisły Kraków w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”.

Piotr Żyła może otrzymać fortunę za jedną walkę w oktagonie

Jak informuje “sport.pl” trzykrotnemu mistrzowi świata za walkę z Peszką zaproponowano aż… dwa mln zł! To ogromna kwota w porównaniu do dotychczasowych zarobków “Wiewióra”. W całym poprzednim sezonie Polak zainkasował dzięki występom na skoczni blisko 618 tysięcy złotych, czyli kilka razy mniej niż miałby zarobić za pojedynczą walkę ze Sławomirem Peszką w oktagonie.

Do propozycji walki, którą otrzymał Żyła, odniósł się jednak już m.in. trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler, który stanowczo stwierdził, że w tym sezonie skoczek “nie dostanie zielonego światła” na walkę w MMA. Według doniesień medialnych walka więc byłaby wstępnie zaplanowana już w 2024 r.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *