Człowiek zniknął pod wodą. Nikt nie reagował. Wtedy sierżant Paweł ruszył na pomoc. Sam omal nie zginął

Oto policjant na medal. Policjant, który pomaganie ma we krwi. Sierż. Paweł Nietrzebka, dzielnicowy z Mszczonowa (woj. mazowieckie) ruszył na pomoc tonącemu mężczyźnie. Tragedia rozgrywała się na jego oczach, gdy był na urlopie w Turcji.

Sierż. Paweł Nietrzebka, na co dzień jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Mszczonowie.

Polski policjant ruszył na ratunek tonącemu w Turcji

Wraz z rodziną spędzał urlop w Kemerze w Turcji. W miniony weekend, podczas pływania w morzu, zauważył tonącego mężczyznę, który wołał o pomoc, a po chwili zniknął pod wodą.

– Policjant bez wahania zanurkował i zauważył, jak mężczyzna wypuszcza powietrze i idzie na dno – mówi st. sierż. Patrycja Sochacka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. – Policjant zanurkował, by wyciągnąć mężczyznę na powierzchnię – dodaje pani rzecznik.

Było o krok od tragedii. Omal razem nie poszli na dno

Nagle stało się coś strasznego. Tonący mężczyzna wpadł w panikę. Kurczowo zaczął trzymać się ratującego go policjanta i ciągnął go za sobą na dno. Na szczęście doświadczony funkcjonariusz wiedział jak powinien zareagować.

– Funkcjonariusz oswobodził się, podpłynął do mężczyzny od tyłu, zastosował chwyt ratowniczy i odholował go do liny z bojami ograniczającymi kąpielisko, a następnie zamocował jego ręce oplatając je linami tak, aby głowa znajdowała się nad powierzchnią – relacjonuje st. sierż. Patrycja Sochacka.

Sierż. Paweł Nietrzebka od 30 lat ma uprawnienia ratownika wodnego

Policjant wołał o pomoc, jednak nikt nie reagował. Cały czas sprawdzał stan poszkodowanego. Kiedy mężczyzna uspokoił się, policjant postanowił sprowadzić pomoc, cały czas obserwując poszkodowanego.

– Funkcjonariusz dopłynął do brzegu, a później pobiegł do wypożyczalni sprzętu pływackiego, gdzie poinformował dwóch ratowników o zdarzeniu. Policjant razem z ratownikami popłynęli skuterami do poszkodowanego, który kurczowo trzymał się liny. Mężczyzna został podjęty z wody i przewieziony na brzeg, gdzie została mu udzielona pomoc – mówi rzeczniczka policji w Żyrardowie.

Sierż. Paweł Nietrzebka jest z wykształcenia ratownikiem medycznym, a od 30 lat ma też uprawnienia ratownika wodnego.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *