Straszna śmierć bogacza z Gryfina. Auto za ponad milion wbiło się w dom. Na rejestracji dwa słowa: Młoda Para…

Potężny huk obudził w niedzielę (9 lipca) mieszkańców Dolic (woj. zachodniopomorskie). W ścianę wielorodzinnego domu wbiło się warte ponad milion złotych Audi Q8. Za kierownicą super drogiego auta siedział znany lokalny przedsiębiorca Marcin J. Jego życia niestety nie udało się uratować.

Tragedia rozegrała się chwilę po godzinie siódmej rano. Audi wypadło na zakręcie z drogi i uderzyło w dom przy ul. Kolejowej. Marcin J. wracał z pasażerem z wesela. Na samochodzie w chwili wypadku były widoczne jeszcze białe wstążki i nakładki na tablice rejestracyjne z napisem “Młoda Para”. Prawdopodobnie nowożeńcy skorzystali z uprzejmości J. i pojechali jego autem do ślubu.

Zachodniopomorskie. Wypadek w Dolicach. Nie żyje 46-latek

Jak przekazał kpt. Rafał Matysik z KP PSP w Stargardzie, kierujący audi zginął na miejscu, natomiast pasażer został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.Z informacji podanych przez portal igryfino.pl dowiadujemy się, że tragicznie zmarłym mężczyzną jest Marcin J., znany gryfiński przedsiębiorca, właściciel popularnej w Gryfinie stacji paliw. Kilka dni temu biznesmen świętował swoje 46. urodziny.

Audi warte ponad milion złotych

Doniesienia o tragicznym wypadku w Dolicach błyskawicznie rozeszły się po mediach również ze względu na samochód należący do zachodniopomorskiego przedsiębiorcy. Mowa tu o modelu Audi RS Q8, którego osiągi robią wrażenie. Według danych producenta dysponuje on mocą 600 KM i przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,8 sekund. Może się rozpędzić do 250 km/h.Jak ustaliła “Gazeta Wyborcza” model należący do J. był dodatkowo stuningowany przez niemiecką firmę, powodowało to, że jego parametry zdecydowanie przekraczały wersję standardową.

Niemiecki tuner tak zmodyfikował silnik, turbosprężarki i skrzynię biegów, że w jego wersji auto dysponuje mocą aż 900 KM. Kiedy w 2020 r. pojazd został zaprezentowany, producent zapowiedział, że wykona tylko dziesięć takich samochodów, każdy wart 280 tys. euro (około 1 mln 200 tys. zł). Według nieoficjalnych informacji, rozbite w Dolicach auto było pierwszym z tej krótkiej serii

— ustaliła szczecińska redakcja Wyborczej.

Pomoc gminy dla poszkodowanych mieszkańców

Koszmarny wypadek spowodował, że pomocy potrzebowały także rodziny, w których dom wbiła się osobówka. Jego część uległa zniszczeniu.

— To jest trzyrodzinny budynek, z dwóch mieszkań zostało ewakuowanych pięć osób. Powiadomiony został nadzór budowlany i pogotowie energetyczne — przekazał kpt. Rafał Matysik. Dodał, że straż oczekuje na zweryfikowanie stanu technicznego budynku.

Grzegorz Brochocki, wójt gminy Dolice, poinformował, że mieszkańcom uszkodzonego domu została udzielona pomoc. Gmina dysponuje pokojami hotelowymi przy szkole podstawowej, w której poszkodowani znaleźli schronienie.

— Na ten moment w taki sposób jesteśmy w stanie pomóc. Postaramy się zorganizować również pomoc prawną. Na tym zakręcie dochodziło już wcześniej do wypadków. Wielokrotnie występowaliśmy do zarządu dróg o postawienie jakichś barier czy fotoradaru — podkreślił włodarz gminy, cytowany przez TVN24.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *