Trzylatek w samej piżamce błąkał się po Gdańsku. Nie potrafił powiedzieć, gdzie mieszka

Był sobotni poranek (8 lipca), gdy mieszkańcy gdańskiej Oruni zauważyli przy sklepie małego chłopca bez opieki. Dziecko było tylko w piżamce i trampkach. Chłopiec nie potrafił powiedzieć, gdzie mieszka. Maluszkiem zaopiekowali się mundurowi. Rodzice dziecka zgłosili się na komisariat po kilku godzinach.

Ten widok zaskoczył mieszkańców dzielnicy Orunia w Gdańsku. W minioną sobotę, 8 lipca, tuż po godz. 10.00 zauważyli przed jednym ze sklepów małego chłopca bez opieki. Na miejsce wezwano policję.

Gdańsk. Trzylatek w samej piżamce błąkał się po mieście

— Sprawę zgłosił zaniepokojony mieszkaniec. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zapewnili dziecku bezpieczeństwo. Chłopiec nie potrafił powiedzieć gdzie mieszka, był ubrany jedynie w piżamę oraz trampki i policjanci podejrzewali, że może mieszkać w pobliżu. Funkcjonariusze sprawdzili pobliskie ulice, rozmawiali z mieszkańcami oraz pracownikami sklepów, jednak w trakcie czynności nie ustalili adresu chłopca — przekazał rzecznik gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Dzieckiem zajęła się rodzina zastępcza, a policjanci kontynuowali poszukiwania jego rodziców.

— Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godz. 14.00 do komisariatu stawili się kobieta oraz mężczyzna, którzy chcieli zgłosić zaginięcie dziecka. Szybko się okazało, że chłopiec, którym zaopiekowali się policjanci, jest synem zgłaszających. 33-letni ojciec oraz 25-letnia matka wyjaśnili, że drzwi ich mieszkania były zamknięte na klucz, jednak chłopiec poradził sobie z tym zabezpieczeniem i podczas gdy spali, wyszedł — relacjonuje rzecznik policji.

Rodzicom grozi kara nawet trzech lat więzienia

Rodzice chłopca zostali już przesłuchani. Teraz mogą odpowiadać za porzucenie małoletniego. Decyzją sądu trzylatek przebywa w rodzinie zastępczej.

Za niedopełnienie obowiązku troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 grozi kara nawet trzech lat więzienia.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *