13-latek zniknął na całą noc, a jego mama odchodziła od zmysłów ze zmartwienia. To szokujące, co zrobił

Minęło popołudnie, zapadł zmrok, a 13-letniego chłopca, który wyszedł z domu i miał wrócić o określonej godzinie, nie było w domu. Jego mama ze zmartwienia aż cała się trzęsła. W końcu nie wytrzymała. O pierwszej w nocy 13 lipca 2023 r. zgłosiła się na policję, błagając, by funkcjonariusze pomogli jej znaleźć dziecko, które nie dawało znaku życia.

Przez całą noc trwały poszukiwania 13-letniego Bartosza. Gdy jego mama, pani Magda, zgłosiła jego zaginięcie na policję, chłopca nie było już od ponad 12 godzin. Nastolatek wyszedł z domu około godziny 11. Wieczorem miał być w domu. O godzinie 21 miał napisać mamie wiadomość, że wróci o 22. Do domu jednak nie dotarł, a wszelki kontakt z nim się urwał.

13-latek to przecież wciąż dziecko, dlatego Komenda Miejska Policji w Gorzowie wszczęła intensywne poszukiwania. Zaangażowani w nie byli między innymi gorzowscy kryminalni, którzy sprawdzali możliwe miejsca, w których 13-latek mógł przebywać.

Na szczęście poszukiwania Bartosza miały szczęśliwy finał. Chłopak odnalazł się następnego dnia rano i przed 9 policjanci przekazali go w ręce roztrzęsionej mamy. Okazało się, że nastolatek zagapił się i gdy zorientował się, jaka jest godzina, było już bardzo późno. Zamiast skontaktować się z mamą, poszedł do znajomych i tam przenocował.

Z nastaniem wakacji znika coraz więcej nastolatków

W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim od początku 2023 roku zgłoszonych zostało około 40 zaginięć osób do 18 roku życia. Te ostatnie nasiliły się, odkąd zaczęły się wakacje. Młodzi ludzie często wychodzą z domu, nie informując bliskich o swoich planach. Gdy nie wracają, rodziny zaczynają się martwić.

“Policjanci przez całą dobę dbają o nasze bezpieczeństwo, zawsze są gotowi do niesienia pomocy bez względu na okoliczności. Także podczas każdej akcji, kiedy zgłoszone jest zaginięcie człowieka angażują się w stu procentach. Udowodnili to funkcjonariusze służb kryminalnych z gorzowskiej jednostki, którzy po kilku intensywnych godzinach poszukiwań oddali w ręce matki całego i zdrowego 13-latka” – podkreśla Lubuska Policja na swojej stronie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *