Pracownik hotelu ujawnił prawdę o sprzątaniu. To ohydne!

Jak sprzątają w pokojach hotelowych? Jeśli wybierasz takie miejsca na noclegi — przygotuj się na prawdziwy szok. “Pokój hotelowy ma wyglądać na czysty, a nie być czysty” — zradził pracownik. I ujawnił, co takiego robią sprzątający. To woła o pomstę do nieba!

O tym, jak naprawdę wygląda sprzątanie pokoi hotelowych wpis zamieściła była dziennikarka TVN24, blogerka i podróżniczka Anna Augustyniak na swoim profilu na Instagramie @nofilterlife_by_ann. Przywołała historię ze Szkocji, gdzie poznała mężczyznę, który pracował w hotelu — najpierw jako sprzątacz, a potem na basenie.

Kiedy zachwycałam się czystością i designem naszego hotelu, Marcin nagle wypowiedział słowa, które na zawsze zmieniły moje życie. To żelazna hotelowa zasada: pokój hotelowy ma wyglądać na czysty, a nie być czysty”

— zaczęła wpis.

Pracuje w hotelu. Zdradził odrażającą prawdę o sprzątaniu

Augustyniak wyjaśniła, że takie podejście obsługi hotelu do sprzątania “nie wynika z lenistwa”, a po prostu z braku czasu. Co takiego robią sprzątający? Pan Marcin opowiedział jej o tym, że po zdjęciu poszewek biorą jedną z nich i “na szybko czyszczą nią wszystko dookoła”. Dotyczy to także hotelowej zastawy, która jest “najwyżej opłukana i wytarta brudną poszewką na poduszkę”.

Zresztą tą samą, co wycieranie są wszystkie inne powierzchnie. Ciekawe w jakiej kolejności?”

— pyta retorycznie podróżniczka. Rozmówca wyjaśnił Augustyniak, że jeśli gość hotelowy spał tylko jedną noc, a na pościeli nie widać śladów użytkowania, to kolejna osoba dostanie ten sam zestaw. Sprzątający w hotelach stosują proste triki, aby ją “odświeżyć”. Używają płynu o ładnym zapachu i “mocno naciągają”, aby wyglądała ja świeżą.

To jeszcze nie koniec. Na łóżkach hotelowych często znajdują się narzuty, koce czy dodatkowe poduszki ozdobne. Blogerka wyjaśniła, że od razu po wejściu do pokoju zrzuca je. Pan Marcin uświadomił jej, że są prane maksymalnie raz w roku “jeśli w ogóle”. Mężczyzna dodał też, że w hotelach nigdy nie czyści się pilotów.

Po tej rozmowie z byłym sprzątaczem zawsze brała ze sobą płyn dezynfekujący i czyściła nim właśnie pilot, ale i klamki i włączniki światła. Nie zapomina też o porządnym umyciu wanny.

W komentarzach rozpętała się prawdziwa dyskusja.

Pracują w hotelach i ujawnili prawdę o sprzątaniu. Używają poszewek do czyszczenia toalety i… zastawy

Wpis Anny Augustyniak wywołał lawinę komentarzy. Jedna z internautek przedstawiająca się jako osoba z 12-letnim doświadczeniem z pracy w hotelu stwierdziła, że “niestety w praktyce tak to właśnie wygląda”. Kobieta przyznała, że używanie poszewek do sprzątania pokoju hotelowego to “norma wszędzie” nawet jeśli “standardy nakazują coś innego”.

Niestety największy problem to właśnie presja czasu, wyśrubowane standardy oraz goście, którzy czekają już w recepcji żeby zostać zameldowanym do pokoju”

— wyjaśniła, z czego to wynika.

W komentarzu pod postem Augustyniak dała też kilka porad osobom nocującym w hotelach. Po pierwsze, należy sprawdzać, czy prześcieradło “nie ma zagnieceń w miejscu, gdzie się śpi”. Wtedy można być pewnym, że było świeże. Po drugie, odradza używania zastawy. Inna internautka, która szkoliła się na sprzątającą w jednym z niedużych hoteli w górach, napisała, że po tym, jak “kazano jej tą sama ścierką wycierać wszystko, łącznie z toaletą i filiżankami, zrezygnowała”.

Po trzecie, trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą klapek pod prysznic, aby uchronić swoje stopy przed “złapaniem” np. grzybicy. Po czwarte dobrze jest zdezynfekować toaletę przed jej użytkowaniem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *