Koszmar na festiwalu w Chełmnie. Sześć osób poparzonych, dwie w ciężkim stanie

Nie tak miała zakończyć się zabawa podczas festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich w Chełmnie. Miejski rynek odwiedzał tłum mieszkańców, gdy nagle na jednym ze stanowisk miała miejsce niebezpieczna sytuacja. — Doszło do zapłonu substancji łatwopalnej — mówią strażacy. Ogień ranił sześć kobiet, w tym dwie ciężko.

W niedzielne popołudnie, 23 lipca, rynek w Chełmnie w woj. kujawsko-pomorskim tętnił życiem za sprawą Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich “Polska od kuchni”. Nagle zgromadzony tam tłum zmroził przepełniony bólem krzyk. Okazało się, że na jednym ze stanowisk doszło do poważnego wypadku. O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny portal “Czas Chełmna”.

Chełmno. Sześć osób rannych na festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich

— Około godziny 14.30 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na rynku w Chełmnie poparzone zostały dwie osoby. Od razu do działań wysłaliśmy dwa zastępy. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest znacznie gorsza. Podczas uzupełniania paliwa w tacy naczynia gastronomicznego doszło do zapłonu substancji łatwopalnej. Poparzonych zostało łącznie sześć kobiet — relacjonuje w rozmowie z “Faktem” st. kpt. Artur Tokarczyk ze straży pożarnej w Chełmnie.

Jak mówi, dwie z nich zostały ciężko ranne — to 58-latka i 43-latka, które mają poparzenia od 5 do 40 proc. powierzchni ciała. Pozostałe cztery kobiety mają oparzenia górnych i dolnych kończyn, jednak ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *