Rafał Maślak nie może wydostać się z Grecji. “Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tak wysokiej temperatury”

Rafał Maślak nie podejrzewał, że wymarzone wakacje na Krecie zakończą się tak dramatycznie. Model wraz z żoną Kamilą i znajomymi mieli wrócić do Polski w niedzielę 23 lipca. Niestety lot został odwołany, a oni zostali postawieni sami sobie. W rozmowie z “Faktem” Maślak opisuje trudną sytuację, w jakiej się znaleźli i braku jakiejkolwiek pomocy, podczas gdy żar leje się z nieba, a na Rodos szaleją mordercze pożary.

W Grecji panują niebywałe upały i wieje silny wiatr, co przyczynia się do szybkiego rozprzestrzeniania się pożarów na greckich wyspach. Trudna sytuacja jest szczególnie na Rodos.

Rafał Maślak utknął w Grecji

Kilka dni temu Rafał Maślak chwalił się pięknymi zdjęciami z Krety. To tam wspólnie z żoną Kamilą i znajomymi wynajęli willę i spędzali beztroskie chwile.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R A F A L M A S L A K (@rafalmaslak)

Powrót do Polski mieli zaplanowany na niedzielę 23 lipca. Wszystko odbywało się zgodnie z planem, do momentu aż wsiedli na pokład samolotu.

— Widziałem, jak załoga nerwowo rozmawia w kabinie pilotów, coś sprawdzają. Okazało się, że jest usterka. Trzymali nas w samolocie chyba ze dwie godziny w ogromnym upale. Drzwi do samolotu były otwarte i nawet przez moment pojawiła się myśl, żeby po prostu stamtąd uciekać — opowiada Rafał Maślak w rozmowie z “Faktem”.

Zdezorientowani pasażerowie w niemiłosiernym gorącu czekali na jakieś informacje od załogi. W końcu jedna z osób zapytała się stewardesy, czy może podać im wodę.

Powiedziała, że nie starczy jej dla wszystkich, więc boją się ją proponować, żeby nie doszło do jakiś nerwowych sytuacji

— mówi model.

Wreszcie wszyscy usłyszeli, że lot się nie odbędzie i mają opuścić samolot. — Nie mieliśmy żadnej informacji ani pomocy ze strony linii lotniczej, czy obsługi lotniska. Zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Nasz grupa szybko zdecydowała, że poszukamy noclegu na własną rękę, ale całe rodziny z małymi dziećmi zostały na lotnisku, bez żadnej pomocy. Udało nam się znaleźć hotel, w którym spędziliśmy noc. Wykupiliśmy też na własny koszt lot do Poznania na poniedziałek 24 lipca. Później dopiero dostaliśmy informację od linii, że niezrealizowany wczorajszy lot, odbędzie się dzisiaj (24 lipca) o 14. — relacjonuje Maślak.

Rafał Maślak: całe szczęście, że nie było z nami dzieci

Rafał jest oburzony zachowaniem linii lotniczych oraz obsługi lotniska. Zebrał wszystkie rachunki za nocleg i wyżywienie, aby dochodzić zwrotu kosztów. — Oczywiście, że to zrobię — zapowiada. — Całe szczęście, że byliśmy bez dzieci, bo nie wyobrażam sobie siedzenie z nimi w rozgrzanym samolocie przez dwie godziny i później szukania noclegu — dodaje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R A F A L M A S L A K (@rafalmaslak)

Rafał Maślak o pożarach w Grecji

Maślak przebywał na Krecie i na szczęście w okolicy, gdzie spędzał urlop, nie czuło się atmosfery zagrożenia w związku z pożarami, jakie opanowały greckie wyspy.

— Wiem jednak, że na wyspie obok te pożary szalały i wcale mnie nie dziwi, że ogień tak szybko się rozprzestrzenia. W Grecji panują obecnie nieludzkie upały. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tak wysokiej temperatury, a byliśmy wcześniej w Meksyku, czy Indonezji. Nie ma ani jednej chmury na niebie, do tego wiatr i naprawdę w tym momencie wystarczy iskra, żeby doszło do pożaru. Jest jak w saunie. Bardzo współczuję wszystkim osobom, które doświadczają tragedii związanych z pożarami w Grecji — mówi Rafał Maślak w rozmowie z “Faktem”.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *