Tak imprezowali policjanci. Kiedy nagranie wyciekło do sieci, kilku poniosło przykre konsekwencje

Zapewne nie takiego zakończenia kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, spodziewało się kilku uczestniczących w nim funkcjonariuszy — kursantów. Dokładnie siedmiu mundurowych zostało wykluczonych z kursu w atmosferze skandalu. Do sieci trafił bowiem film, na którym policjanci kpią z oficjalnych uroczystości. Są ubrani jedynie w część policyjnego munduru i bieliznę. Działo się to podczas imprezy.

Policjanci ku uciesze reszty imprezowiczów, paradują w czapkach i górach mundurów policyjnych, ale też w krótkich spodenkach i klapkach. Był to element zabawy, która odbyła się w pierwszych dniach lipca.

Szczytno. Policjanci ubrani w klapki, spodenki i część munduru

Portal tvn24.pl pokazał film z tej imprezy. Został on nagrany przez jednego z jej uczestników. Jak podano, film trafił nie tylko do wielu policjantów w całej Polsce, ale także do Komendy Głównej Policji oraz kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

— Panie, panowie oficerowie. Dowódca uroczystości nadsztabowy starszy śpioch złoży teraz meldunek komendantowi nadgwiazdownikowi staremu Maciejowi — mówi jedna z kursantek, która prowadziła tę część zabawy. — Stan ewidencyjny 200 osób. Wszyscy się wstawili, wstawieni i zadowoleni — “melduje” policjant.

Jeden z funkcjonariuszy wszedł na salę ubrany w rozpiętą mundurową marynarkę, policyjną czapkę, klapki oraz krótkie spodenki. Składa “meldunek” drugiemu policjantowi ubranemu podobnie. Reszta uczestników pokłada się ze śmiechu.

Chwilę później inni kursanci ubrani w togi nawiązujące do starożytnej Grecji, składają “dary” policjantom. — Dostaliśmy informację, że będzie gruba impreza. W związku z tym przybywamy z darami — objaśniają i wręczają butelki z napojami.

Jak podaje tvn24.pl, gdy film trafił do rektor WSPol w Szczytnie gen. Iwony Klonowskiej, zdecydowała ona o wykluczeniu z kursu oficerskiego siedmiu policjantów.

— W tej sprawie zastosowano instytucję odpowiedzialności dyscyplinarnej, o której mowa w ustawie o policji. Z dniem 14 lipca funkcjonariusze, wobec których wszczęto postępowania dyscyplinarne, zostali usunięci ze szkolenia zawodowego oficerskiego – przekazał portalowi rzecznik prasowy szkoły, nadkomisarz Krzysztof Wasyńczuk.

Skandal w Szczytnie. “Studenci od wieków mieli prawo do karnawału”

Portal tvn24.pl rozmawiał z wykładowcami WSPol, którzy mówią, że impreza musiała być zorganizowana za wiedzą władz uczelni. Inna sprawa to scenariusz zabawy. — To obiekt paramilitarny, panuje tu wojskowy dryl. Moim zdaniem nie jest możliwe, by tak duża impreza odbyła się bez wiedzy służb dyżurnych, czyli kierownictwa szkoły — powiedział jeden z rozmówców.

— To było przedstawienie, kabaret. Studenci od wieków mieli prawo do karnawału. Nasza komendant rektor przeraziła się, że zachowanie kursantów jest odmienne od podniosłych uroczystości patriotycznych, które regularnie organizuje – stwierdził z kolei inny z wykładowców w rozmowie z TVN24.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *