Horror na ściernisku. Nie żyje 29-letni mężczyzna

Młody mężczyzna w sile wieku uczestniczył w poniedziałek 24 lipca 2023 r. w pracach polowych. Ze względu na wysokie temperatury, jakie występowały w ostatnich tygodniach, jest środek żniw. Na drogach w wiejskich okolicach roi się od kombajnów i traktorów, a na polach ciężko pracują rolnicy. W podtarnowskim Zaczarniu (woj. małopolskie) w czasie prac polowych doszło do tragicznego wypadku z udziałem 29-latka.

Upał, zmęczenie i szybkie tempo. Żniwa to dla rolników jeden z najcięższych okresów w roku. Wstają o świcie, kończą pracę po zachodzie słońca, cały czas są w biegu i z niepokojem spoglądają w niebo, robiąc wszystko, by zdążyć przed deszczem.

Informacje o wypadku dotarły na numer alarmowy niedługo po godzinie 13. Dyspozytor skierował na miejsce pogotowie, straż pożarną i policję. Gdy służby dotarły na pole, zaczęły desperacką walkę. 29-letni mężczyzna miał zostać przygnieciony przez prasę do słomy. Na ściernisku akurat rwało prasowanie słomy pozostałej po koszeniu zboża w kostkę. Nie jest jasne, czy mężczyzna był traktorzystą, czy w inny sposób był zaangażowany w prace polowe. Pewne jest jedno — sprzęt rolniczy przygniótł go na ściernisku.

Niestety, obrażenia, jakie powstały u 29-latka w wyniku przygniecenia przez ciężką maszynę, były bardzo poważne. Mężczyzna w ich wyniku zmarł na miejscu. Na polu, na którym doszło do wypadku, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Wszczęte zostało śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tragedii.

Kolejna tragedia w okolicy

Śmierć 29-letniego mężczyzny to niejedyna tragedia, jaka w ostatnim czasie nawiedziła okolicę. Przez trzy dni rodzina Jakuba A. z oddalonych o zaledwie 7 km. Nowych Żukowic, desperacko poszukiwała 37-latka, który 7 lipca po godzinie 14.00 przepadł bez śladu. Niestety w poniedziałek 10 lipca zaczął się spełniać najczarniejszy scenariusz. Wieczorem znaleziono samochód należący do zaginionego. Później, kilkaset metrów dalej, w lesie znalezione zostało ciało. Tarnowska policja informowała wówczas “Fakt”, że nie poszukuje w związku ze sprawą nikogo innego.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *