Na ganku wciąż pali się światło. W domu znaleziono ciała Olka i jego mamy. Nowe fakty o tragedii w Kobylnicy

Na ganku wciąż się pali światło. Drzwi domu są zaklejone policyjnymi taśmami. Wciąż pracują tam śledczy. Mieszkańcy niewielkiej Kobylnicy (woj. pomorskie) nie są w stanie uwierzyć, że tuż obok, po sąsiedzku, doszło do straszliwej zbrodni. Ciała Olka (†8 l.) i jego mamy Justyny (†35 l.) znalazł ich najbliższy, tata chłopca i mąż 35-latki. Co się wydarzyło na dotąd spokojnym osiedlu?

To miał być zwykły dzień, jakich wiele. Adrian właśnie wrócił z pracy do domu przy Zarszyńskiej w Kobylnicy (pow. słupski). Nie mógł się spodziewać, że jego dotychczasowy świat legnie w gruzach. Gdy przekroczył próg, przyszło mu dokonać straszliwego odkrycia.

W domu znalazł dwa ciała. Najbliższe mu. Należały do jego synka Olka i żony Justyny. Mężczyzna wezwał pomoc. Ratunek był już daremny.

Kobylnica. Mężczyzna znalazł ciało syna i żony

We wtorkowe popołudnie, 25 lipca, tuż po godzinie 15 policjanci ze słupskiej komendy otrzymali zgłoszenie. Jego treść była tragiczna. Dzwonił mężczyzna, który powiedział, że po powrocie do swojego domu w Kobylnicy, odnalazł dwa ciała. Synka i żony.

Na dotąd cichym i spokojnym osiedlu nowo wybudowanych szeregowców zaroiło się od służb. Drzwi do domu, w którym znaleziono ciała, zostały oklejone policyjną taśmą. W środku pracują śledczy. Na ganku wciąż pali się światło.

– Postępowanie zostało wszczęte w kierunku artykułu 148 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok ofiar, która będzie kluczowa dla sprawy. Trwają czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia – przekazała Fakt.pl prok. Justyna Dylewska z Prokuratury Rejonowej w Słupsku. Zastępczyni prokuratora rejonowego ze względu na dobro śledztwa i dotkniętej tragedią rodziny nie informuje o szczegółach śledztwa.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chłopiec nosił rany zadane nożem. Rany miała też mieć jego matka. Czy doszło do zabójstwa suicydalnego? I to kobieta zabiła swojego syna, a potem odebrała sobie życie? To ustali prowadzone postępowanie.

Co się wydarzyło w domu na Zarszyńskiej?

Mieszkańcy Kobylnicy są w szoku. Ciężko im uwierzyć, że tuż obok, po sąsiedzku, doszło do tak straszliwej tragedii. Nikt nie wie, co się mogło wydarzyć. Jeszcze we wtorkowy poranek Olek bawił się na podwórku. Był takim wesołym i radosnym chłopcem.

Czy coś zapowiadało dramat, który ma się rozegrać w czterech ścianach domu?

Rodzina mieszkała na osiedlu od około pięciu lat. Z relacji sąsiadów wynika, że z ich domu miały dobiegać krzyki. Para miała się kłócić. Tak też miało być ostatniego poranka.

Okoliczni mieszkańcy w rozmowie z reporterem “Faktu” wskazują na niepokojące zachowanie 35-latki. Kobieta ostatnimi czasy izolowała się od sąsiadów. W trakcie pandemii miała stracić pracę i to miało ją przybić.

– Wychodziła na spacery tylko wieczorem. Zakładała kaptur na głowę. Nawet nie odpowiadała na “dzień dobry” – opowiadała “Faktowi” jedna z sąsiadek. 35-latka, jak wskazywali nasi rozmówcy, miała być osobą impulsywną.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *