Nie żyje znany muzyk. Randy Meisner z Eagles miał 77 lat. Tę piosenkę zna chyba każdy

Słynny zespół Eagles jest w żałobie. Nie żyje Randy Meisner, współzałożyciel grupy, której najsłynniejszym utworem jest “Hotel California”. Muzyk zmarł w środę, 26 lipca w Los Angeles na skutek powikłań po chorobie. Miał 77 lat.

Członkowie zespołu Eagles opublikowali na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowali o śmierci kolegi. Wyjawili także przyczynę śmierci Randy’ego Meisnera, którą były powikłania po przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Jak napisał zespół, “Randy był integralną częścią The Eagles i odegrał kluczową rolę we wczesnych sukcesach zespołu. Jego zakres wokalny był zdumiewający, co widać w jego charakterystycznej balladzie «Take It to the Limit»”.

Muzyk zmarł w wieku 77 lat w Los Angeles. Trwają przygotowania do jego pogrzebu.

Zmarł Randy Meisner. To on założył kultowy zespół Eagles

Randy Meisner urodził się 8 marca 1946 r. w Scottsbluff w USA. Razem z Donem Henleyem, Glennem Feyem i Bernie’em Leadonem założył w 1971 r. zespół Eagles, który odniósł wielki sukces, a ich utwory — takie jak “Hotel California” czy “Take It Easy” — podbiły listy przebojów. Eagles w 1988 r. znalazł się w Rock and Roll Hall of Fame.

Z zespołu odszedł w 1977 r. i zdecydował się na karierę solową. Jak podaje “The Guardian”, Meisner “tęsknił za domem podczas tras koncertowych i nie chciał być w centrum uwagi”. Jako solista wydał potem pięć płyt, jednak nie powtórzył sukcesu, jaki osiągnął wraz z grupą.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *