Podczas badania lekarz odkrył, że 14-letnia dziewczynka jest w ciąży. Kto jest ojcem?

Kiedy 14,5-letnia dziewczynka zjawiła się w gabinecie lekarskim, aby przejść badanie, nikt nie spodziewał się takiego rozwoju wypadku. Pierwsze badanie wykazało, że dziecko jest już po inicjacji seksualnej, co lekarz zgodnie z procedurami zgłosił organom ścigania. Kolejne badanie przyniosło prawdziwy szok — okazało się, że dziewczynka jest w ciąży! Zatrzymany został 21-latek.

Warto przypomnieć, że w myśl przepisów obowiązujących w polskim prawie, obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jest nielegalne. Nawet w przypadku, gdzie osoba poniżej 15. roku życia wyrazi na to zgodę. Jeżeli sprawca czynu ma mniej niż 17 lat, sprawą zajmuje się sąd rodzinny. Jeżeli ma więcej niż 17 lat, ciąży na nim odpowiedzialność karna.

W związku z ujawnieniem ciąży u 14,5-letniej dziewczynki z Tarnowskich Gór, zatrzymany został 21-latek. Młody mężczyzna trafił do aresztu, a prokuratura postawiła mu poważne zarzuty. Grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia.

Lekarz odkrył, że 14-latka jest w ciąży. Co z ojcem dziecka?

Aresztowanie zostało przeprowadzone w lipcu 2023 r. Jak informuje lokalny portal “Gwarek”, sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak lekarz zorientował się, że dziewczynka ma za sobą nie tylko inicjację seksualną, ale jest w ciąży.

Sprawą zajęła się prokuratura. Justyna Rzeszut-Śieńkowska z Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach “z uwagi na dobro śledztwa” nie potwierdziła doniesień lokalnych mediów. Okazało się jednak, że obcowanie z osobą poniżej 15. roku życia to niejedyny zarzut, jaki miał usłyszeć 21-latek.

Młody mężczyzna miał zastraszać członków rodziny 14-latki! Jak poinformowała prokuratorka, w tej chwili toczy się postępowanie przygotowawcze.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *