Katolicka influencerka z Rybnika skazana na pięć miesięcy. Zaskakujący zwrot w sprawie

Natalii Ruś, katolicka influencerka kilka miesięcy temu została skazana przez sąd w Rybniku na pięć miesięcy ograniczenia wolności w postaci wykonywania prac na cele społeczne. 24-latka była oburzona wyrokiem. Twierdziła, że została skazana za cytowanie Biblii. Teraz nastąpił zaskakujący zwrot w jej sprawie.

Natalia Ruś w sieci znana jest jako “Najjjka”. 24-latka jest jedną z najpopularniejszych osób na TikToku z nurtu “katoinfluencerów”. Treści, które publikuje w mediach społecznościowych, wzbudzają olbrzymie kontrowersje. Natalia porusza na swoim profilu m.in. tematy związane z prawami mniejszości, aborcją, czy praktykami seksualnymi.

Katolicka influencerka została skazana na pięć miesięcy ograniczenia wolności

W jednym ze swoich filmików Natalia postanowiła skomentować inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Podkreślała wówczas, że sama nigdy nie przyjęłaby pod swój dach żadnej osoby z kraju objętego wojną. Swoje poglądy argumentowała cytatami z Biblii. – Nie wprowadzaj do domu byle kogo, bo ileż to ran może zadać włóczęga. (Syr 11, 29). Tiktokerka dodała, że “bałaby się, że to będzie działać w ten sposób, że my ich przyjmiemy, że oni się tutaj zalęgną i później coś nam zrobią” – mówiła “Najjjka”.

Jej kontrowersyjnym treściom określanym jako homofobiczne, ksenofobiczne, rasistowskie oraz noszące znamiona ekstremizmu religijnego przyjrzał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wypowiedzi 24-latki z Rybnika zostały zgłoszone na prokuraturę. Konrad Dulkowski z OMZRiK w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wyjaśnił, że radykalno-katolickie poglądy kobiety go nie interesują, a zawiadomienie, które złożył w prokuraturze, dotyczy jedynie podejrzenia nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *