Dramat na A4! Autobus z wycieczką szkolną stanął w płomieniach. W środku ponad 40 osób

Mrożące krew w żyłach chwile przeżyli uczniowie jadący na szkolną wycieczkę opolskim odcinkiem autostrady A4. W pewnym momencie zapalił się autokar, którym podróżowali. Jak poinformował oficer dyżurny KW PSP w Opolu, jedna osoba jest poszkodowana. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Katowic.

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 29 maja na autostradzie A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Na wysokości Kadłubca zauważono dym w autokarze, którym jechało ponad czterdzieści osób, z czego większość to uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej.

Opolskie. Pożar autokaru z wycieczką szkolną. Jedna osoba poszkodowana

Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce, autobus stał już w ogniu. Uczniowie i ich opiekunowie są w bezpiecznym miejscu, jedynie kierowca, który skarżył się na problemy z oddychaniem, został przekazany medykom.

W miejscu zdarzenia autostrada w kierunku Katowic jest zablokowana. To już drugi w ciągu ostatnich dni na opolskim odcinku A4 przypadek pożaru autokaru, którym podróżowała młodzież szkolna.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *