Horror w parku. 27-latka grupowo zgwałcona na oczach swojego partnera

Miała zostać okradziona i zgwałcona na oczach swojego pobitego partnera. Policjanci z Berlina poszukują sprawców gwałtu zbiorowego na 27-latce w Parku Görlitzer. Jak dotąd udało się zatrzymać dwóch podejrzanych. Do rozwiązania sprawy powołano nawet specjalną grupę śledczą, bo to nie pierwszy tego typu przypadek w mieście w ostatnim czasie.

Trudno wyobrazić sobie traumę, z jaką musi się mierzyć para 27-latków po zwykłym, wydawałoby się, spacerze w parku. 21 czerwca we wczesnych godzinach porannych przechodzili przez Görlitzer Park w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, gdy zostali zaatakowani przez grupę nieznanych mężczyzn.

Berlin. Gwałt zbiorowy w parku. 27-latka zgwałcona na oczach partnera

Jak relacjonuje “Berliner Zeitung”, napastnicy najpierw okradli kobietę i mężczyznę, a następnie pobili 27-latka i powalili go na ziemię. Potem zajęli się jego partnerką. Z doniesień gazety wynika, że 27-letnia kobieta została brutalnie zgwałcona na oczach ukochanego.

W sprawie właśnie zatrzymano drugą osobę. 22-letni mężczyzna podejrzany o udział w gwałcie zbiorowym został zatrzymany w niedzielę, 30 lipca, po południu w okolicach parku, w którym doszło do napaści seksualnej. Wcześniej, 27 lipca, zatrzymany został pierwszy podejrzany w sprawie.

Kolejny taki przypadek w ostatnim czasie

Śledztwo dotyczące gwałtu zbiorowego na 27-latce cały czas trwa. Z uwagi na dobro pokrzywdzonych śledczy nie zdradzają na razie szczegółów zdarzenia. Wiadomo natomiast, że do rozwikłania sprawy powołana została specjalna grupa śledcza. Zajmuje się ona wyjaśnieniem zarówno przestępstwa z 21 czerwca, jak i innego, podobnego, do którego doszło między 9 a 10 czerwca nad jeziorem Schlachtensee. W tej sprawie podejrzane są cztery osoby w wieku od 14 do 19 lat. Śledczy podkreślają, że przestępstwa nie są ze sobą powiązane.

Görlitzer Park w Berlinie słynie z dużej przestępczości. Jak zaznacza “Berliner Zeitung”, tylko od początku roku do końca czerwca doszło tam do ośmiu przestępstw o charakterze seksualnym. Park jest także popularny wśród handlarzy narkotyków. Władze miasta rozważają wprowadzenie ochrony na tym terenie zielonym albo zamykanie parku na noc.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *