Współtwórca firmy, która zbudowała Titana, chce teraz wysłać ludzi na Wenus

Współzałożyciel OceanGate, firmy, która zbudowała łódź podwodną Titan, chce wysłać tysiąc osób na Wenus. Guillermo Söhnlein w rozmowie z portalem Insider przekonuje, że — mimo tragedii — nie powinniśmy przestawać przesuwać granic limitów innowacji.

Guillermo Söhnlein, współzałożyciel firmy OceanGate, ujawnił w wywiadzie dla portalu Insider, plany dotyczących podróży ludzi na Wenus. Chce on wysłać na tę planetę tysiąc osób do 2050 r. Przekonuje też, że może być to nawet łatwiejszym zadaniem, niż zorganizowanie podobnej wyprawy na Marsa. Söhnlein nie pozwalając, aby niedawna tragedia Titan przyćmiła jego ambicje, twierdzi, że ludzkość musi nadal przesuwać granice innowacji.

Współstworzona przez biznesmena firma OceanGate, oferowała turystom i podróżnikom podróże do wraku Titanica na pokładzie Titana. Przypomnijmy, 18 czerwca łódź podwodna — podczas kolejnej wyprawy — straciła łączność z kanadyjskim statkiem Polar Prince po 105 minutach od rozpoczęcia schodzenia na dno na głębokość 4 km. Znalezione niespełna tydzień później w pobliżu wraku Titanica szczątki łodzi podwodnej Titan wskazywały na implozję tej jednostki.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *