Mercedes wymijał autobus, 19-latek akurat przechodził na pasach. Śmierć na miejscu

Był na oznakowanym przejściu dla pieszych, wydawało mu się, że jest bezpieczny. Wtedy zobaczył złowrogi błysk świateł. 19-letni chłopak został potrącony na pasach przez osobowego mercedesa w miejscowości Świnna w Małopolsce. Obrażenia okazały się zbyt poważne. Nastolatek zginął na miejscu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 1 sierpnia, wieczorem. Zapadał już zmrok, padał deszcz. Warunki panujące na drogach były trudne. Tuż przed godziną 20 19-letni chłopak, mieszkaniec Świnnej, przechodził przez przejście dla pieszych na ulicy Żywieckiej.

Świnna. 19-latek śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych

Pech chciał, że w tym samym momencie kierowca osobowego mercedesa podjął manewr wymijania autobusu, który zatrzymał się przed pasami. Tragedia była nieunikniona.

Jak informuje policja w Żywcu, samochód potrącił 19-latka. Chłopak doznał poważnych obrażeń ciała. Pomimo przeprowadzonej na miejscu akcji ratunkowej, jego życia nie udało się uratować. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon nastolatka.

Za kierownicą siedział 32-letni Słowak

Jak przekazali policjanci, za kierownicą mercedesa siedział 32-letni obywatel Słowacji. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przyczyn tragedii.

Mieszkańcy Świnnej zwracają uwagę, że przejście dla pieszych, na którym zginął 19-latek, w przeszłości wielokrotnie było miejscem, w którym rozgrywały się podobne tragedie. Jak mówią, miejsce to jest słabo doświetlone, a kierowcy na tym odcinku drogi często przekraczają dozwoloną prędkość 50 km/h.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *