Psy utknęły pod ziemią. Strażacy dokopywali się do nich sześć godzin! Niezwykła akcja ratownicza

Przeszły aż 80 m podziemnymi rurami i utknęły! Trzy psy uciekły właścicielowi w miejscowości Złotniczki pod Poznaniem. Gdyby nie ogromne zaangażowanie strażaków, ich przygoda na gigancie mogła zakończyć się tragicznie! Zwierzęta uratowano po sześciogodzinnej akcji ratunkowej z udziałem m.in. geofonu i koparki.

Trzy psy rasy łajka syberyjska uciekły z gospodarstwa w poniedziałek. Gdy nie wróciły do domu, właściciel mocno się zaniepokoił. Okazało się, że psy utknęły w kanale melioracyjnym i nie mogły same się wydostać, więc na pomoc wezwano strażaków ze specjalistycznym sprzętem.

Psy utknęły w kanale melioracyjnym

— Zwierzęta trzeba było zlokalizować. Okazało się, że są aż 80 m od wejścia do systemu melioracyjnego. Akcji nie ułatwiał ulewny deszcz, a także fakt, że kanały melioracyjne znajdowały się na głębokości około 2 m, z dala od zabudowań i dróg dojazdowych – mówi “Faktowi” ogn. Marcin Tecław z poznańskiej straży pożarnej. Strażacy najpierw musieli wytyczyć przebieg kanału melioracyjnego na polu, a potem odcinkowo odkopywać elementy kanału i sprawdzać wnętrze rur.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *