Wzruszający pogrzeb Kacpra Tekielego. Napis na urnie łamie serce. To słowa jego żony, Justyny

Już nigdy nie wróci do domu, nie pobawi się z ukochanym synkiem Hugo, nie przytuli żony, a przecież tak bardzo się kochali… Kacper Tekieli (†38 l.) zginął w szwajcarskich Alpach. Dziś (wtorek, 30 maja) w Gdańsku odprowadzany jest w ostatnią drogę…

Gdańsk był jego rodzinnym miastem, ale Kacper Tekieli ukochał góry i to im podporządkował swoje życie.

Kacper Tekieli zginął w ukochanych górach. W Alpach byli z nim żona i synek

Tę pasję dzieliła z nim żona, Justyna Kowalczyk-Tekieli (40 l.). Pobrali się w 2020 r. w Gdańsku. Od tego czasu byli niemal nierozłączni. Justyna towarzyszyła mu w niemal wszystkich wyprawach w góry. Także w tej ostatniej. Rozumiała jego pasję i bardzo go wspierała.

W tym tragicznym dniu też była z nimi i synkiem Hugo w Szwajcarii. Kacper Tekieli prowadził tam projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników.

Kacper Tekieli zginął tragicznie w Alpach. Porwała go lawina

W środę, 17 maja, podczas schodzenia z góry Jungfrau (4158 m.n.p.m), doszło do zejścia lawiny, która go porwała. Jego ciało znaleziono w czwartek, 18 maja, rano.

Wspinacz osierocił synka Hugo. Chłopczyk we wrześniu skończy dwa latka.

Pogrzeb Kacpra Tekielego zaplanowano na cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Rozpoczął się o godz. 14:30, we wtorek 30 maja. Już o godz. 13 otwarto cmentarną kaplicę, w której ustawiono urnę z prochami alpinisty.

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Niezwykła urna z prochami alpinisty. To górska tradycja

Wokół niej zgromadzili się pogrążeni w bólu bliscy Kacpra, żona Justyna z synkiem, rodzice… Wspierali ich przyjaciele, znajomi, a także przybyli na pogrzeb obcy ludzie, których tak bardzo zasmuciła ta tragedia. Stali w kaplicy i przed nią, w ciszy, w skupieniu.

Urnę z prochami Kacpra Tekielego ustawiono na katafalku. Ozdobił ją, charakterystyczny dla miłośników gór i wspinaczy kamienny kopczyk.

To górska tradycja. W Himalajach postawione przez wędrowców górskich kopczyki to najprostsze budowle sakralne. Tradycyjne, pierwotne znaczenie i funkcja kamiennych kopczyków są jednak inne: mają one za zadanie wskazywać drogę w sytuacji, gdy oznaczenie szlaku jest niewodzone lub przy złej widoczności.

Napis na urnie z prochami Kacpra Tekielego łamie serce. To słowa jego żony Justyny

Na tabliczce widnieje imię i nazwisko, daty urodzenia i śmierci, i coś jeszcze. Coś, co łamie serca wszystkich… To wzruszające słowa, które zaraz po śmierci męża opublikowała w Internecie Justyna Kowalczyk-Tekieli: «Był najcudowniejszy».

Kacper Tekieli był gdańszczaninem. W rodzinnym mieście zostanie pochowany.

Justyna i Kacper byli małżeństwem od 2020 r.

Pogrzeb na cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Kaplica na cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Tu wystawiono urnę z prochami alpinisty.

Kaplica na cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Tu wystawiono urnę z prochami alpinisty.

Urna z prochami Kacpra Tekielego. Na niej wzruszające symbole i słowa Justyny Kowalczyk-Tekieli.

Urna z prochami Kacpra Tekielego. Na tabliczce słowa Justyny Kowalczyk-Tekieli: «Był najcudowniejszy».

Kacper Tekieli zginą w szwajcarskich Alpach.

Justyna i Kacper byli małżeństwem od 2020 r. Pobrali się w Gdańsku.

Para ma małego synka Hugo.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *