Cud podczas Światowych Dni Młodzieży? 16-latka twierdzi, że po modlitwie odzyskała wzrok

16-letnia Hiszpanka twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odzyskała wzrok. Jak wynika z jej relacji, miało dojść do tego, kiedy siedziała w Sanktuarium Fatimskim. “Płakałam, bo chciałam się wyleczyć. Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie” — mówiła nastoletnia Jimena. Czy można mówić o cudzie?

Kardynał Juan Jose Omella, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii, poinformował w niedzielę (6 sierpnia), że rozmawiał telefonicznie z młodą Hiszpanką o imieniu Jimena, która twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, odzyskała wzrok.

Portugalia. Cud podczas Światowych Dni Młodzieży? 16-latka twierdzi, że po modlitwie odzyskała wzrok

Dziękujemy Bogu, później lekarze stwierdzą, czy Jimena mogła się wyleczyć. Ale dla tej dziewczyny to jest coś wielkiego, powiedzmy cud.

– powiedział kardynał Juan Jose Omella podczas konferencji prasowej podsumowującej pobyt hiszpańskiej młodzieży na ŚDM w Lizbonie.

Duchowny przekazał, że o zdarzeniu dowiedział się od zakonnicy, która zna rodzinę 16-letniej Jimeny.

Dziewczyna, która przyjechała na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony z grupą Opus Dei, powiedziała w rozmowie z radiem Cope, że od ponad dwóch lat prawie nic nie widziała z powodu krótkowzroczności. Pozostawało jej tylko 5 proc. widzenia.

– Wszystko było zamazane – mówiła młoda Hiszpanka.

Wszystko miało odmienić się w sobotę, 5 sierpnia, po modlitwie do Matki Bożej Śnieżnej i przyjęciu komunii w Sanktuarium Fatimskim.

“Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie”

— Siedziałam w ławce i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia — relacjonowała Jimena. — Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie — dodała.

Na ŚDM zwrócono się do młodzieży, aby wyprosili moje uzdrowienie i dziś widzę doskonale. Nie wiem, jak to wyjaśnić. Jestem szczęśliwa. To moje nowe urodziny

– podkreśliła dziewczyna.

Światowe Dni Młodzieży w portugalskiej Lizbonie trwały pięć dni (1-6 sierpnia). Według szacunków organizatorów w wydarzeniu wzięło udział ponad 1,5 mln osób z ponad 220 krajów świata.

Papież Franciszek podczas swojej wizyty w Portugalii odwiedził m.in. sanktuarium maryjne w Fatimie. W niedzielę 6 sierpnia hierarcha odprawił mszę świętą w Parku Tagu, podczas której podziękował zgromadzonym i zaprosił ich na kolejne wydarzenia, które mają odbyć się w 2025 i 2027 roku.

— Siedziałam w ławce i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia — relacjonowała Jimena. — Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie — dodała.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *