7-latek zapozował do zdjęcia. Po chwili już nie żył

Choć chłopiec na zdjęciu się uśmiecha, kulisy tej fotografii są przerażające. Tuż po zapozowaniu wśród kopca z materiałów budowlanych 7-latek zmarł. Okazało się, że doszło do poważnego zatrucia wapiennym proszkiem wykorzystywanym podczas budowy.

Do tej niespodziewanej tragedii doszło 3 sierpnia na południu Brazylii. 7-letni Arthur zauważył nieopodal domu budowę, na której piętrzyła się górka z wapiennego proszku. Chłopiec wskoczył do niej i zapozował z kciukami w górę. Po chwili doszło do zatrucia, które skończyło się śmiercią.

7-latek zmarł po kontakcie z materiałem budowlanym

Choć chłopiec natychmiastowo został przewieziony do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Lekarze stwierdzili zgon, którego przyczyną było wdychanie wapiennego pyłu. Bliscy 7-latka twierdzą, że nie mieli pojęcia o szkodliwości materiałów budowlanych i dlatego pozwolili chłopcu na zabawę w kopcu na budowie.

Wapno to często stosowane spoiwo w budownictwie, które jednak może być dla człowieka toksyczne. Normy bezpieczeństwa wymagają od pracowników noszenia maski i odzieży ochronnej. Mały Arthur wszedł do kopca bez żadnej ochrony — nie wiadomo, jak długo trwała jego zabawa, ale najwyraźniej toksyczne substancje zdążyły zaatakować jego organizm.

Sprawę skomentował wujek 7-latka, który pożegnał chłopca w emocjonalnych wpisach na Facebooku.

“Arturze, kochany bratanku, będziemy Cię kochać na zawsze” — napisał mężczyzna.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *