Pogryziony przez psa miał “poważne obrażenia jąder, penisa, okolic krocza”. Policja szuka właścicielki

Przejażdżka deskorolką po bulwarach wiślanych w Krakowie zakończyła się dla obywatela Hiszpanii przykrymi obrażeniami okolic krocza, gdy na mężczyznę rzucił się z zębami agresywny dog argentyński. Policja poszukuje właścicielki psa. Opublikowano zdjęcia z dnia zdarzenia.

O przykrym incydencie, którego ofiarą padł obywatel Hiszpanii mieszkający w Krakowie, informowaliśmy już w połowie czerwca. Do “Gazety Krakowskiej” zgłosił się wówczas przyjaciel pokrzywdzonego, opisując, co wydarzyło się 1 czerwca na bulwarach wiślanych. Jak twierdził, jego kolega jechał na deskorolce, gdy w okolicach Ronda Grunwaldzkiego został zaatakowany przez dwa psy przypominające amstaffy.

“Gdy kolega był atakowany przez psy, właścicielki nie zareagowały. Na koniec nie zapytały o obrażenia, tylko odeszły nie udzielając pomocy. Znajomi właścicielek (również obecni na miejscu) zostali kłócąc się, że to wina kolegi i że nie powinien jechać na deskorolce po bulwarach. Mamy filmiki pokazujące jak oddalają się właścicielki z psami. Kolega na koniec został zabrany do szpitala wojskowego przy ul. Wrocławskiej, lecz obrażenia krocza oraz nogi były zbyt poważne i finalnie został przetransportowany do szpitala Narutowicza” — opisywał czytelnik “Gazety Krakowskiej”.

Jak dodał, obywatel Hiszpanii doznał “bardzo poważnych obrażeń jąder, penisa i okolic krocza”. Z jego relacji wynikał też, że psy były bez kagańców i choć miały przypięte smycze, to były puszczone i mogły swobodnie biegać.

Krakowska policja szuka właścicielki psów

Sprawą pogryzienia zajęła się krakowska policja. Funkcjonariusze opublikowali właśnie w mediach społecznościowych apel o pomoc w zidentyfikowaniu właścicielki agresywnych psów, udostępniając zdjęcia z dnia zdarzenia. Jak informuje policja, kobieta jest podejrzana o “nieumyślne narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez niezachowanie środków ostrożności przy opiece nad psem, w prowadzonym dochodzeniu o czyn z art. 160 § 3 k.k.”.

“1 czerwca br. około godziny 20.30 poszkodowany, jadąc na deskorolce po Bulwarze Wołyńskim, na wysokości ul. Marii Konopnickiej 28, został pogryziony przez psa umaszczenia białego, rasy dog argentyński. Ten oraz drugi pies, bez kagańców, były trzymane na smyczy przez kobietę w wieku 25-35 lat” — informuje małopolska policja.

Policjanci apelują o pomoc

Jak opisują policjanci, poszukiwania kobieta w dniu zdarzenia miała brązowe włosy długości do łopatek i ubrana była w beżową sukienkę do kolan i klapki. Przez ramię miała przewieszoną czarną torebkę-nerkę.

Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają kobietę lub psy ze zdjęć, o zgłaszanie się do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie telefonicznie na nr 47 83 52 916 lub 061 albo mailowo na adres: [email protected].

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *