Pogoda nie pozwala na smażenie się na plaży, ale parawan musi być!

Upalnie czy nie, parawanu na plaży nie może zabraknąć! Nagrania z piaszczystego wybrzeża w Sarbinowie nie pozostawiają co do tego złudzeń — niektórzy urlopowicze nawet w deszczu i przy silnym wietrze nie potrafią rozstać się z tymi kolorowymi symbolami wakacji.

O smażeniu się na plaży można dziś (9 sierpnia) jedynie pomarzyć. Nad polskim morzem zapanowała jesienna aura. Wiatr w porywach przekracza 100 kilometrów na godzinę, turyści muszą mierzyć się też z intensywnymi opadami deszczu.

Sarbinowo. Pogoda nie pozwala na smażenie się na plaży, ale parawan musi być!

Niesprzyjająca pogoda, jak się jednak okazuje, nie jest w stanie wygrać z zamiłowaniem niektórych plażowiczów do “parawaningu”. Widać to chociażby w Sarbinowie (woj. zachodniopomorskie).

Tamtejsza kamera skierowana na plażę uchwyciła, jak w środę (9 sierpnia) mimo jesiennej aury niektórzy turyści oznakowali “swój teren” za pomocą parawanów i odgrodzili się nimi od reszty świata. Trudno bowiem powiedzieć, by parawan był w stanie osłonić ich przed tak silnym wiatrem.

Niż Zachariasz rozgościł się nad Bałtykiem. Kiedy wróci słońce?

Niestety, już od paru dni nad Bałtykiem panuje duże zachmurzenie. Niż Zachariasz sprawił, że przechodzące co chwila nad naszym wybrzeżem deszcze i silny wiatr psują plany plażowiczów. Kiedy się rozpogodzi?

Synoptycy wskazują, że nieco cieplej — choć zdecydowanie nie będą to afrykańskie upały — ma być już w ten weekend. Na północy temperatura ma wynosić do 20 st. C, w niektórych miejscach na południu kraju termometry wskażą natomiast nawet 26 st. C. Jak prognozuje IMGW, przestanie też padać, a wiatr powinien osłabnąć.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *