Adam Woronowicz o stracie dziecka i wierze w Boga. “Ola jest już w niebie”

Aktor Adam Woronowicz otwarcie mówi o swojej wierze. O mały włos trafiłby nawet do seminarium. Dla swojej żony Agnieszki zachował czystość aż do ślubu. Para doczekała się dzieci, a potem przeżyła największą tragedię, jaka może spotkać rodziców. Co dziś Adam Woronowicz mówi o wierze i stracie dziecka?

Adam Woronowicz, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, najbardziej znany jest chyba z roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie “Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Zagrał także w wielu serialach i niezliczonych spektaklach teatralnych.

Adam Woronowicz: Ola jest już w niebie

Aktor nigdy nie ukrywał, że to dzięki wierze znalazł miłość swojego życia. – Wymodliłem sobie szczęśliwą rodzinę, a moje małżeństwo jest ważniejsze niż największe role, które kiedykolwiek zagrałem i kiedykolwiek zagram – mówił w jednym z wywiadów Adam Woronowicz, który od ponad dwudziestu lat wiedzie życie u boku ukochanej Agnieszki.

Ostatnio aktor w rozmowie z “Dobrym tygodniem” przyznał, że to babcia wpoiła mu wiarę w Boga.

— Nie wstydzę się wiary. Są ludzie, którzy o niej nie mówią, ukrywają ją, uważają, że to obciach. Ja robię tak, jak czuję. Bardzo dużo dobrego spotkało mnie ze strony Kościoła. Wiara daje mi nadzieję — zapewnił Woronowicz.

Jego wiary nie zachwiała nawet wielka tragedia, strata dziecka. Adam i Agnieszką są rodzicami Karoliny, Rity oraz Maksymiliana, ale Adam Woronowicz wciąż mówi o sobie, że jest ojcem czwórki dzieci. Olę, najmłodszą córeczkę, która urodziła się w 2015 r., małżeństwo straciło.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *