Klaudia ma tylko 18 lat i musi zastąpić bratu rodziców. “To wielka odpowiedzialność, ale nie rozdzielą nas”

Byli szczęśliwą rodziną, ale los okazał się okrutny. Kolejno zabrał ojca i matkę. Teraz na barki 18-letniej Klaudii Górskiej z Dębówca (woj. wielkopolskie) spadł wielki ciężar. Musi zastąpić swojemu bratu rodziców i zebrać pieniądze, by dokończyć remont domu.

Rodzeństwo wychowywało się w Ostrowitem. Jednak w 2020 r. zmarł ojciec. Arkadiusz Górski (†42 l.) miał zawał serca. Potem przyplątała się zabójcza sepsa. Lekarzom nie udało się go uratować. Wtedy jedyną opiekunką dzieci została ich mama Aneta (†42 l.). Rodzina przeniosła się do Dębówca.

Klaudia Górska i jej brat Kamil stracili rodziców

— Mamie nie było łatwo. Z niewielkiej pensji utrzymywała nas i starała się remontować dom. Udało jej się zrobić kuchnię, wkrótce planowała zająć się kolejnymi pomieszczeniami. Niestety, nie zdążyła – mówi zdruzgotana Klaudia. Pani Aneta zginęła w tragicznym wypadku na początku czerwca tego roku. Pojechała dla towarzystwa ze znajomym, który musiał coś zawieźć na północ Polski. Bus, którego była pasażerką, zjechał na lewy pas i zderzył się z ciężarówką. Kobieta nie przeżyła. O tym wypadku było głośno w mediach. — Dopiero co trochę otrząsnęliśmy się po śmierci taty, a już musieliśmy pochować mamę. Nasz świat się zawalił – mówi 18-latka.

Klaudia musi zastąpić bratu rodziców

Klaudia szybko musiała otrząsnąć się z żałoby i zadbać o swojego młodszego braciszka. — Od razu byłam pewna, że chcę go wychować i nie możemy zostać rozdzieleni. Szybko złożyłam wniosek, by być opiekunem prawnym Kamila. Na moje barki spadło bardzo wiele jest ciężko. Zwłaszcza, że brat mocno przeżywa śmierć mamy. Bardzo zamknął się w sobie. Na szczęście mam wsparcie bliskich – mówi “Faktowi” Klaudia Górska. Nastolatka robi wszystko, by życie jej braciszka wróciło do normy, na tyle, na ile jest to możliwe.

Zbiórka na remont domu Klaudii i Kamila

Dziewczyna jest bardzo młoda, nie ma pracy. Po śmierci taty nie dostała renty, bo nie miał on wyrobionych lat pracy. Na pieniądze przyznane po odejściu mamy wciąż czeka. Tymczasem musi szybko wyremontować dom, bo Kamil ma astmę i w obecnych warunkach nie powinien mieszkać. Dlatego założyła zrzutkę, licząc, że pomogą im ludzie dobrej woli. Do tej pory udało się uzbierać blisko 35 tys. zł z potrzebnych 50 tys. zł. Kto chce wspomóc Klaudię i jej brata, może to zrobić tutaj.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *