Policjant uratował zagubionego kotka. Maluch całkiem skradł mu serce…

Ten kociak to niesamowity szczęściarz. Maluch błąkał się w nocy po drodze w miejscowości Zbytków (woj. śląskie) i mógłby skończyć pod kołami jakiegoś auta, gdyby nie szybka reakcja policjanta cieszyńskiej grupy Speed. Mundurowy zabrał zwierzę z drogi i zapewnił mu schronienie w swoim domu. Futrzak całkowicie skradł mu serce.

Tuż przed północą w miejscowości Zbytków (woj. śląskie) jeden z funkcjonariuszy cieszyńskiej grupy Speed zauważył błąkającego się po drodze krajowej numer 81 malutkiego kotka.

Cieszyn. Policjant uratował zagubionego kotka. Maluch skradł mu serce

— Mundurowy niezwłocznie ruszył mu na pomoc. Zwabił wystraszone zwierzę i zabrał do radiowozu. Póżniej pojechał z nim także do weterynarza, który profesjonalnie zajął się czworonogiem — przekazała w czwartek 17 sierpnia zastępczyni rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, sierżant sztabowy Angelika Chałupka.

Policjant rozpytał okolicznych mieszkańców o właściciela kotka oraz umieścił informację na portalach społecznościowych, jednak dotychczas nikt czworonoga nie rozpoznał. Niewykluczone, że ktoś pozbył się kociaka, wyrzucając go z samochodu.

Czworonóg całkowicie skradł serce policjanta.

— Funkcjonariusz przyznaje, że jest miłośnikiem zwierząt i w domu ma już cztery koty, z czego aż trzy uratowane w czasie poza służbą. Zdecydował, że i ten — piąty — do chwili odnalezienia właściciela zamieszka u niego. Jeśli jednak właściciel nie odnajdzie się, zwierzę zostanie z nim na stałe, powiększając grono jego kocich towarzyszy — informuje policjantka.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *