Mieszkańcy tego nadmorskiego kurortu mają dość. Czy to koniec parawaningu?

Parawaning to chyba ulubiony “sport” polskich plażowiczów. Widok kolorowych tkanin zajmujących niemal całą plażę od świtu do późnego wieczora nikogo nie dziwi. Nie wszystkim się jednak podoba. Mieszkańcy tego nadmorskiego kurortu mają dość i chcą, by miasto ukróciło parawanowy zawrót głowy.

Wiele osób nie wyobraża sobie wypoczynku na plaży bez parawanu. Dla innych ogrodzenie się za pomocą kolorowego stelażu to próba “zawłaszczania sobie” kawałka piasku. Część osób zwraca też uwagę, że to po prostu utrudnia życie — innym plażowiczom, którzy muszą się między nimi przeciskać, by dojść do morza, ale i ratownikom, którzy pilnują naszego bezpieczeństwa nad wodą.

Mieszkańcy tego nadmorskiego kurortu mają dość parawaningu. Posypały się skargi

Pierwszym nadmorskim miastem, które zaczęło walkę z turystami zakochanymi w parawanach, było Darłowo. Teraz dość mówią mieszkańcy Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie).

Jak informuje portal miastokolobrzeg.pl, mieszkańcy tego nadmorskiego kurortu skarżą się na turystów, którzy zamieniają plażę w istne parawanowe miasteczko. Z interpelacją do prezydent Kołobrzegu w tej sprawie wystąpił radny Kamil Barwinek.

“Po długim weekendzie rozżaleni mieszkańcy zwrócili uwagę na sytuacje, gdzie osoby wypoczywające na plaży zajmują przestrzeń praktycznie całej plaży parawanami i to od godzin porannych, przez co uniemożliwiają wypoczynek innym plażowiczom”

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *