Tajemnicza śmierć malutkiej Laury na Podkarpaciu. “Krzyczał, że nie oddycha”

Miała zaledwie pięć miesięcy i była kochanym aniołkiem. Śmierć malutkiej Laury we wsi Brzezowa na Podkarpaciu wstrząsnęła mieszkańcami. Co stało się w domu jednorodzinnym w środku miejscowości? Dlaczego po tragedii rodzice zostali zatrzymani? Wszyscy sąsiedzi współczują im dramatu, bo wiedzą, jak bardzo kochali swoją córeczkę.

Ciało dziewczynki ujawniono rano, 19 sierpnia w domu jednorodzinnym. Pomoc wezwali rodzice, którzy zobaczyli, że niemowlę nie oddycha. Na miejsce przyjechały karetki, lądował śmigłowiec ratowniczy. Życia dziecka nie udało się ocalić. Zmarło. Przyczyny? Na razie pozostają nieznane.

Brzezowa. Śmierć 9-miesięcznej Laury

— Na ciele dziecka nie stwierdzono żadnych widocznych obrażeń. Zlecona została sekcja zwłok, która będzie przeprowadzona 22 sierpnia w Krakowie. Liczymy, że biegli określą przyczyny i okoliczności śmierci dziecka. Na tym etapie nie można wykluczyć, że była to tzw. śmierć łóżeczkowa — powiedziała dla “Faktu” Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratur Rejonowej w Jaśle.

Rodzice zatrzymani

Rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Głównym powodem był stan ich nietrzeźwości. Śledczy nie mówią o stężeniu alkoholu, ale wynosił on powyżej 0,5 promila.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z tragedią usłyszą jakieś zarzuty. Właśnie w prokuraturze trwają ich przesłuchania.

— Na razie śledztwo prowadzone jest w sprawie. Dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka — zaznacza prokurator Krzyżanowska.

Śledczy podkreślają, że rodzice mają dobrą opinię wśród sąsiadów i nie nigdy nie było zgłoszeń, by źle zajmowali się swoim dzieckiem. Dotychczas nie prowadzono wobec nich żadnych postępowań, nie mieli założonej niebieskiej karty.

Reporter “Faktu” na miejscu także usłyszał od sąsiadów dobre zdanie o rodzicach.

— Ojciec pochodzi z miejscowości, tu się wychował. Pracuje i był bardzo szczęśliwy, kiedy urodziła mu się córeczka. Wszyscy mu gratulowali. Matkę widziałem jeszcze dwa dni temu, jak spacerowała z wózkiem — opowiadał nam znajomy rodziny.

Sąsiedzi wspominają, że chwili kiedy do domu biegli ratownicy, ojciec maleństwa stał na balkonie i był cały roztrzęsiony. Krzyczał do nich “nie oddycha, nie oddycha!” — opowiadają.

Cała miejscowość współczuje rodzinie wielkiej tragedii. — To straszne stracić tak kochanego aniołka — mówiła nam z przejęciem w głosie sąsiadka.

Co to jest śmierć łóżeczkowa?

Śmierć łóżeczkowa to nagły i niespodziewany zgon zdrowych niemowląt do roku życia, podczas snu. Przyczyny są niejasne, ale ryzyko zwiększa sen w pozycji na brzuchu, palenie w otoczeniu dziecka, brak karmienia piersią i niestabilne łóżeczka. Śmierć łóżeczkowa jest rzadkim zjawiskiem, dlatego ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego snu i unikanie czynników ryzyka.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *