Tragiczna śmierć księdza Piotra ze Szczecina. Zdecydowany ruch prokuratury

Tragiczną śmierć księdza Piotra Z. (†57 l.) ze Szczecina poprzedziły wstrząsające zdarzenia. Duchowny miał zostać przyłapany na nieobyczajnym zachowaniu w Świnoujściu. Jak tłumaczyła świadek zdarzenia, mężczyzna onanizował się na plaży. Kapłan został ukarany mandatem. Niedługo później zginął w dramatycznych okolicznościach. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Historia księdza Piotra Z. wstrząsnęła opinią publiczną. Najpierw za sprawą jego wybryku, a później z powodu tragicznej śmierci. Sprawą zajęła się prokuratura.

Nieobyczajne zachowanie księdza Piotra Z. na plaży w Świnoujściu

W czwartek, 17 sierpnia, na publicznej plaży w Świnoujściu przyłapano mężczyznę, który miał zachowywać się w nieprzyzwoity sposób. Za swoje nieobyczajne zachowanie został ukarany mandatem. Służby potwierdziły interwencję.

Opis bulwersującego zdarzenia, wraz ze zdjęciem mężczyzny, pojawiło się w mediach społecznościowych. W fotografii rozpoznano katechetę ze Szczecina, Piotra Z. Sprawę nagłośniła szczecińska radna. We wpisie polityk przekazała, powołując się na świadków zdarzenia, kapłan w rozmowie z policją miał się tłumaczyć, że “podnieca go widok fal”.

Tragiczna śmierć kapłana. Prokuratorskie śledztwo

W sobotę, 19 sierpnia, Wspólnota Salezjańska – Inspektoria Pilska, której członkiem był Piotr Z., wydała oświadczenie. Poinformowano w nim, że sprawa kapłana została “zgłoszona policji i przekazana kompetentnym organom”. Trwał proces wyjaśniający również w samej wspólnocie.

Jeszcze tego samego dnia salezjanie przekazali smutny komunikat o śmierci duchownego. Ksiądz Piotr został śmiertelnie potrącony przez pociąg towarowy w okolicy Reptowa.

Szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci duchownego

Sprawą śmierci duchownego zajęła się szczecińska prokuratura. Zapytaliśmy śledczy, w jakim kierunku będzie prowadzone postępowanie, czy analizowane będzie upublicznienie danych księdza.

“Uprzejmie informuje, że w dniu 19 sierpnia 2023 r. około godz. 14 w pobliżu stacji stacji kolejowej Reptowo, na terenie właściwości miejscowej Prokuratury Rejonowej w Stargardzie, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Krzyż-Szczecin-Port Centralny. Aktualnie postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest na szczeblu Prokuratury Okręgowej w Szczecinie między innymi w kierunku czynu z artykułu 177 § 2 kk. [spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym]” – przekazał nam prok. Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *