Policja poszukuje zwyrodnialca. Skazał małego pieska na pewną śmierć

Trzeba być wyjątkowym zwyrodnialcem, by dopuścić się takiego czegoś. Malutki piesek został znaleziony w jednym z małopolskich lasów. Wycieńczone zwierzę było przywiązane do drzewa, a w jego skórę wzrastał łańcuch, zadając mu potworny ból. Właściciel czworonoga jest poszukiwany przez policję.

O psie porzuconym w lesie w Kamionce Wielkiej poinformowali w mediach społecznościowych druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Królowej Górnej (pow. nowosądecki).

Małopolskie. Piesek porzucony w lesie. Policja szuka właściciela

“Niestety w naszej okolicy doszło do bestialskiego zachowania i procederu znęcania się nad czworonożnym przyjacielem. W okolicy Czarnej Kępicy w Kamionce Wielkiej w lesie znaleziono psiaka przywiązanego do drzewa. Łańcuch od dawna był wrośnięty w ciało zwierzaka. Piesek natychmiast trafił pod fachową opiekę weterynaryjną” — napisała na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna w Królowej Górnej.

O bulwersującej sprawie strażacy od razu powiadomili policję. Mundurowi pracują nad ustaleniem właściciela czworonoga oraz apelują do wszystkich osób, które mogą w tym pomóc. Informacje można przekazywać pod numerami telefonów: 47 833 56 00, 47 833 46 30 (czynny całą dobę) lub kontaktując się mailowo: [email protected].

Policjanci przypominają, że odpowiedzialność karna za zabicie lub znęcanie się nad zwierzętami wynika z ustawy o ochronie zwierząt.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *