Sierżant Dariusz zrobił coś pięknego dla chorego chłopca. To może uratować dziecku życie. “Jesteśmy dumni”

To postawa godna naśladowania. Sierż. Dariusz Kochmański z policji w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) udowodnił, że ma wielkie serce, a policjantem jest nie tylko z zawodu, ale i powołania. Ratuje życie ciężko choremu chłopcu.

To policjant z prawdziwego zdarzenia. Sierż. sztab. Dariusz Kochmański z wielkim oddaniem wykonuje swoje obowiązki, ale też jest przy tym człowiekiem o wielkim sercu.

Policjant ratuje życie ciężko choremu chłopcu. Został dawcą szpiku

5 lat temu zdecydował się zostać dawcą komórek macierzystych i zarejestrował się w bazie danych Fundacji DKMS. Znalazł się gronie 1,9 mln ludzi, którzy mogą zostać dawcami szpiku i pomóc ciężko chorym ludziom.

– Jak mówi policjant, przez dłuższy czas od rejestracji nic się nie działo, aż do wiosny tego roku. Wówczas z Darkiem skontaktowali się pracownicy fundacji z informację, że “gdzieś na świecie” jest chłopiec, któremu przeszczep szpiku policjanta, który jak się okazało jest jego “bliźniakiem genetycznym” może uratować życie – poinformowała mł. insp. Monika Chlebic, rzeczniczka bydgoskiej policji.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *