Legenda polskiej sceny muzycznej gorzko o karierze Roxie Węgiel i Viki Gabor. “Dzieci nie powinno się wpuszczać na scenę”

Krystyna Prońko była jedną z gwiazd tegorocznego Top of the Top Festivalu. Za kulisami sopockiej Opery Leśnej legendarna artystka udzieliła kilku wywiadów. Jej słowa mogą nie spodobać się Roxie Węgiel, Viki Gabor, czy Sarze James. Krystyna Prońko stanowczo stwierdziła, że “dzieci nie powinno się wpuszczać na scenę”. Dlaczego?

Krystyna Prońko jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, przyznanych na festiwalach. W 1980 r. została okrzyknięta piosenkarką roku, a rok później zdobyła serca Polaków utworem “Psalm stojących w kolejce”. W latach 1979–1981 prowadziła klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracowała także z młodymi piosenkarzami w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Krystyna Prońko gorzko o Roxie i Viki Gabor

Krystyna Prońko poza tym, że jest piosenkarką i kompozytorką, jest także pedagogiem muzycznym. Pomimo tego artystka nie ma najlepszego zdania o gwiazdach młodego pokolenia. Autorka ponadczasowego hitu “Jesteś lekiem na całe zło” była jedną z gwiazd tegorocznego Top of the Top Festivalu w Sopocie. Za kulisami Opery Leśnej udzieliła kilku wywiadów. W rozmowie party.pl 76-latka powiedziała, co sądzi m.in. o karierze Roksany Węgiel. Nie gryzła się przy tym w język. – Uważam, że dzieci nie powinno się wpuszczać na scenę – stwierdziła Krystyna Prońko.

Reporterka “Party” uświadomiła ją, że Roksana Węgiel, Viki Gabor, czy Sara James pomimo młodego wieku świetnie sobie radzą na polskiej estradzie. Dopytała, dlaczego pomimo tego artystka uważa, że scena nie jest dla nich. – To są ambicje rodziców, którzy realizują je poprzez dzieci – skwitowała krótko, ale dosadnie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *