Kolejne bezprawne zatrzymanie pociągu. Sprawą zajęła się ABW

Kolejny incydent na kolei. W ciągu doby ktoś kolejny raz włamał się na częstotliwość radiową PKP i bezprawnie zatrzymał pociągi – podało RMF FM. Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Do kolejnego przypadku nieuprawnionego użycia sygnału radio-stop w Zachodniopomorskiem doszło w sobotę wieczorem na linii kolejowej między Białogardem a Runowem Pomorskim. Zatrzymany został pociąg towarowy.

Zachodniopomorskie. Bezprawne zatrzymanie pociągu

Incydent z nieuprawnionym użyciem sygnału radio-stop w Zachodniopomorskiem potwierdził w niedzielę Polskiemu Radiu Szczecin rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karol Jakubowski.

– Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem [26 sierpnia – przyp. red.] na linii kolejowej między Białogardem a Runowem Pomorskim. Zatrzymany został jeden pociąg towarowy. Zdarzenie to nie miało wpływu na pociągi pasażerskie. Nie było żadnego zagrożenia. Po sprawdzeniu sytuacji na sieci klejowej, ruch pociągów został przywrócony. Sprawa jest analizowana przez właściwe służby – powiedział w Jakubowski.

O tym kolejnym incydencie na kolei związanym z nieuprawnionym nadaniem sygnału radio-stop pierwsze poinformowało Radio RMF FM. Stacja podała, że w sobotę około godziny 19:40 sygnał odebrał maszynista pociągu towarowego na trasie Świdwin-Worowo i dyżurny ruchu na stacji kolejowej Runowo Pomorskie w województwie zachodniopomorskim. Gdy sprawdzono, że nie ma zagrożenia za zgodą dyżurnego ruchu po około minucie pojechał dalej.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *