To policjant blokował ruch kolejowy?! Na co dzień zajmował się inwigilacją przestępców

O serii dziwnych przypadków na kolei piszemy już od kilku dni. Informowaliśmy m.in. o tym, że policja zatrzymała dwóch mężczyzn, wśród nich młodego policjanta nadającego fałszywe radio-stopy. Funkcjonariusz na co dzień pracował w wydziale techniki operacyjnej – tajnej komórce odpowiadającej m.in. za inwigilację przestępców, obserwację, zakładanie podsłuchów oraz ukrytych kamer.

Białostocka policja schwytała pijanego 24-latka oraz jego o pięć lat starszego kolegę, który na dzień pracuje w komendzie wojewódzkiej policji. Według śledczych mieli w weekend nadać radiostacją sygnał, który uruchomił awaryjne hamulce w dziewięciu składach.

Natomiast dzień wcześniej w ręce mundurowych wpadł także 24-latek, który znajdował się w domu policjanta. Na miejscu zabezpieczono też sprzęt krótkofalarski. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wszczął postępowanie dyscyplinarne i wydał decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza, któremu prokuratura przedstawiła zarzuty. Wszczęto też procedurę zwolnienia go ze służby.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *