Lekarze z Katowic “naprawili” oczy dziecka. Co za operacja! Chłopczyk skazany na życie w ciemności dostał szansę na pełne odzyskanie wzroku!

Co za operacja w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach! Podobne zabiegi, u tak małych dzieci, przeprowadzane są bardzo rzadko. Niewidzące dziecko dostało szansę na pokonanie choroby i powrót do pełnej sprawności. A wszystko to za sprawą bardzo skomplikowanej operacji.

“Lekarze naszego szpitalu przywrócili rocznemu Antosiowi wzrok. — Dziecko obuocznie niewidome przeszło dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca. Dzięki temu jest szansa na pełne odzyskanie wzroku — już używa oka, w którym rogówka była przeszczepiona miesiąc temu — mówi dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski, który operował chłopca.

To rzadki zabieg. Jest szansa, że się uda na 100 procent

Roczny chłopczyk, dzięki operacji w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, odzyskał wzrok. Katowiccy lekarze, jako jedyni w kraju, przeprowadzają takie zabiegi u dzieci. Przeszczepienia rogówki u małych pacjentów, które są obuocznie niewidzące, to zabiegi wyjątkowo rzadkie – napisał “Dziennik Zachodni”.

– Rocznie z tego typu patologią rogówki, powodującą obuoczne niewidzenie, rodzi się jedno, dwoje dzieci w kraju. Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg – wyjaśnił lekarz biorący udział w operacji cytowany przez Radio Zet.

Antoś nie widział od urodzenia. — Nigdzie nie potrafili mi pomóc. Walczyłam o jego zdrowie w wielu miejscach, tylko tu podjęto się leczenia mojego synka — ze łzami w oczach mówi Edyta Stasiak, mama Antosia. — Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie.

Jej słowa zostały przytoczone przez lekarzy na stronie na Facebooku Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach.

Dziecku udało się pomóc, bo zainwestowano w lekarzy

— Jesteśmy w procesie tworzenia Europejskiego Centrum Okulistyki, co jest naturalną konsekwencją posiadanego potencjału kadrowego i sprzętowego — mówi Adam Trzebinczyk, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego. — Dzięki wsparciu Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, ten potencjał możemy rozbudowywać i pomagać jeszcze większej ilości pacjentów. A warto podkreślić, że nasi lekarze jako jedyni w kraju przeprowadzają takie zabiegi u dzieci – dodaje lekarz.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *