Dramat turystów w Zakopanem. Wszystko trwało sekundy. ZDJĘCIA

To miała być relaksująca przejażdżka bryczką konną. Podziwianie krajobrazów Zakopanego, przez turystów, zostało jednak brutalnie przerwane. Powóz zderzył się z dwoma samochodami. Urlopowicze oraz woźnica zostali przetransportowani z obrażeniami do szpitala.

Dramatyczne chwile rozegrały się w piątek (15 września). Jak relacjonuje rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król, do wypadku doszło, gdy na tył pojazdu konnego wiozącego dwóję turystów najechał nieduży samochód dostawczy.

Małopolskie. Zderzenie powozu konnego z dwoma samochodami w Zakopanem. Są ranni

W wyniku zderzenia koń się spłoszył i pogalopował, a dorożka przewróciła się na bok.

— Turyści wypadli, doznając obrażeń, a koń dalej ciągnął przewrócony powóz ulicą, który zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Po tym zderzeniu koń zerwał się z uprzęży i pogalopował przed siebie, ale został złapany – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik straży pożarnej.

Za sprawą kolejnego zderzenia powóz rozpadł się na dwie części. Najgroźniejszych obrażeń doznał woźnica, który został ranny w głowę. Zarówno on, jak i pasażerowie dorożki trafili do szpitala w Zakopanem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *