Kontrowersyjne słowa zakonnicy w podstawówce. Straszy dzieci śmiercią?

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie są zbulwersowani. Prowadząca lekcje religii zakonnica postanowiła w dość kontrowersyjny sposób “zachęcić” dzieci do uczęszczania na zajęcia. — Opowiadała dziwne historie, m.in., że zna kogoś, kto przestał chodzić na religię i umarł z dnia na dzień — powiedział jeden z rodziców w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza, w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie jest klasa, w której na katechezę chce chodzić tylko troje dzieci. Siostra zakonna postanowiła w dość kontrowersyjny sposób “zachęcić” dzieci, by zapisały się na lekcje religii. Podczas godziny wychowawczej miała opowiadać budzące grozę historie.

Sopot. Kontrowersyjne słowa zakonnicy w podstawówce. Rodzice oburzeni

— Opowiadała różne dziwne historie, m.in., że zna kogoś, kto przestał chodzić na religię i umarł z dnia na dzień. W mojej opinii manipulowanie dziećmi i straszenie ich śmiercią, jeśli coś zrobią lub nie, jest niemoralne i nieetyczne — powiedział w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” jeden z rodziców ucznia piątej klasy.

Z ustaleń “Wyborczej” wynika, że zakonnica miała również zaczepiać dzieci z tej klasy na szkolnym korytarzu podczas przerw i pytać dlaczego wypisały się z religii. “Co robisz ze swoim życiem?” — miał usłyszeć jeden z uczniów.

— Zupełnie nie rozumiem, z jakiego powodu na godzinie wychowawczej miała miejsce katechizacja, a już zupełnie nie potrafię pojąć, dlaczego z takim przekazem! Możemy sobie tylko wyobrazić, jak niekomfortowo dzieci się czują, kiedy dorosła osoba próbuje ich przekonać do swoich racji — oburza się jeden z rodziców.

O sprawie powiadomiono dyrekcję szkoły.

— Katechetka została zatrudniona od 1 września. Po otrzymaniu informacji od nauczyciela wezwałam katechetkę, by wyjaśnić zaistniałą sytuację i upomnieć ją o niedopuszczalnym zachowaniu — przekazała w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Małgorzata Gładysiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie.

O zaistniałej sytuacji poinformowano także proboszcza parafii. Sama katechetka nie chciała komentować sytuacji.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *