Atak pitbulla w Częstochowie. Na ratunek 10-latkowi ruszył policjant

O włos od tragedii w Częstochowie (woj. śląskie). Bezpański pitbull zaatakował 10-letniego chłopca spacerującego ze swoim psem. Na ratunek maluchowi ruszył przejeżdżający w okolicy i będący na służbie policjant.

Dramatyczne chwile rozegrały się w ubiegłą sobotę (16 września) na ul. Próchnika. Przerażony 10-latek nie był w stanie obronić się przez agresywnym pitbullem. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał policyjny radiowóz.

Częstochowa. Pitbull zaatakował chłopca i jego psa

“Starszy aspirant Tomasz Powązka wybiegł z radiowozu i odciągnął agresywne zwierzę. Pomogły mu w tym umiejętności i wyszkolenie, które nabył w policji. Dzięki temu, że poruszał się radiowozem specjalnie przystosowanym do transportu zwierząt, pitbull trafił do specjalnej klatki” — relacjonuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

10-latkowi szczęśliwie nic się nie stało, natomiast jego pies został pogryziony.

Ponieważ w chwili zdarzenia pitbull był pozostawiony bez opieki, trafił do schroniska. Tam czeka na swojego właściciela.

Policjanci po raz kolejny zwrócili się z apelem do właścicieli czworonogów.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi, na przykład niezaspokajanie podstawowych potrzeb psa, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny

— zauważa częstochowska policja.

Osoba, która nie zachowuje ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do tysiąca złotych albo karze nagany.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *