“Fakt” odwiedził Humniska. Stąd pochodzi Norbert Huber, mistrz Europy w siatkówce. Co mówi jego babcia? [ZDJĘCIA]

Wieś Humniska na Podkarpaciu pęka z dumy. A wszystko za sprawą Norberta Hubera, jednego z bohaterów finału mistrzostw Europy, w którym polscy siatkarze wygrali z Włochami 3:0. Zdobył 12 punktów, w tym miał pięć asów. Z Humnisk pochodzą dziadkowie siatkarza. Tu rodzice przeprowadzili się z bloku w Brzozowie do nowego domu, kiedy Norbert miał 10 lat.

– Wiem, że wiele osób z Humnisk mi kibicowało. Cieszę się, że utożsamiają się z tym sukcesem, ja też utożsamiam się z miejscem, z którego pochodzę – mówił nam po finale w Rzymie Huber.

Babcia trzymała kciuki

“Fakt” odwiedził liczącą 4500 mieszkańców wieś.

Maria, 86-letnia babcia Norberta, jest największą fanką wnuka. Finałowy mecz oglądała w telewizji.

– Emocje były ogromne i nic się nie liczyło. Mąż, zapytał nawet, czy zrobię mu kanapkę, ale odparłam, „nie teraz, trzymam kciuki!”. Trzymałam z całych sił, aż do ostatniej sekundy. W niedzielę w kościele wszyscy mi gratulowali. Jestem taka dumna – opowiada seniorka.

Rodzice byli na meczu w Rzymie, wrócili do domu we wtorek. Starają się być obecni na wszystkich ważnych turniejach. Byli także świadkami feralnego meczu sprzed roku, kiedy Norbert uległ poważnej kontuzji i zerwał ścięgno Achillesa.

– To był dramat. Nie wiedzieliśmy, czy nasz syn wróci do czynnego uprawiania sportu. Było ciężko. Praktycznie musiał na nowo nauczyć się chodzić. Tym bardziej podziwiamy go za wysiłek, nie tylko fizyczny, ale też psychiczny, jaki włożył, aby przezwyciężyć te wszystkie trudności – opowiada ojciec, Tomasz Huber.

Zostanie patronem jednej z ulic?

Humniska cieszą się z sukcesów Norberta.

– Wszyscy wspieramy go całym sercem. Nie możemy się doczekać, kiedy się u nas pojawi. Bez autografów i wspólnych zdjęć go nie wypuścimy – śmieje się pani Marlena, sprzedawczyni w sklepie.

– Kiedy gra reprezentacja, wszyscy siedzą przed telewizorami. Na ulicy nie ma żywego ducha. Norbert jest dla nas tym samym, czym Adam Małysz dla Wisły. Ma to ogromny wpływ na młodzież. Chcą być tacy jak on i też garną się do sportu. Przydałyby się u nas nazwy ulic. Świetnym patronem jednej z nich były Norbert – uważa sołtys Humnisk, Mariusz Fic.

Przypominamy, że na YouTubie działa nasz kanał Fakt Sport

Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *