Nie żyje znany polski przedsiębiorca. Miał tylko 52 lata

Krzysztof Jakubowski nie żyje. Prezes spółki zmarł w wieku 52 lat. Twórca i szef znanej polskiej marki — Esotiq & Henderson był znanym, polskim przedsiębiorcą. Informację o śmierci mężczyzny zamieścił Bartosz Synowiec — przewodniczący rady nadzorczej. Do tej pory nie podano przyczyny zgonu mężczyzny.

Firma Esotiq & Henderson wydała oświadczenie w związku ze śmiercią prezesa spółki. Krzysztof Jakubowski zmarł 21 września 2023 r. “Zanim w 1999 r. dołączyłem do firmy, też odpowiadałem za sprzedaż damskiej bielizny” – mówił w rozmowie z “Forbes” prezes spółki Esotiq & Henderson. Najpierw pełnił funkcję dyrektora sprzedaży, potem wiceprezesa, a od lipca 2022 r. stanął na czele spółki.

Krzysztof Jakubowski zmarł. Firma przekazała smutną wiadomość

Spółka Esotiq & Henderson opublikowała komunikat, w którym poinformowała o śmierci Krzysztofa Jakubowskiego.

Esotiq & Henderson S.A. z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł prezes zarządu i współtwórca spółki — pan Krzysztof Jakubowski

— brzmi komunikat.

Esotiq & Henderson to polska firma odzieżowa, której siedziba znajduje się w Gdańsku. W 2006 r. rozpoczęto sprzedaż bielizny damskiej Esotiq. Spółka powstała w 2010 r. po wydzieleniu marki z grupy LPP. Rok później firma nawiązała współpracę z modelką Joanną Krupą, która została twarzą marki Esotiq.

Marka często współpracowała z celebrytami i znanymi osobowościami swiata show-bzinesu. We współpracy z projektantką — Ewą Minge w 2012 r. powstała spółka Eva Minge Design, w której Esotiq & Henderson posiada 50% udziałów. Mieli także współpracę z projektantem mody — Robertem Kupiszem. Wspólnie wypuścili linię piżam i bielizny damskiej i męskiej.

Kiedy w 2011 roku spółka Esotiq & Henderson została wydzielona ze struktur LPP, Krzysztof Jakubowski wszedł do jej zarządu. Od 1 lipca 2022 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Esotiq & Henderson.

Esotiq & Henderson — szczegóły

Obecnie firma ma w Polsce 270 salonów własnych i inne, które działają na zasadach franczyzowych. Spółka prowadzi również zagraniczną sprzedaż produktów.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *