Jeśli karmisz tym swoje dziecko, natychmiast przestań! Spożycie łyżki tego produktu może spowodować paraliż

Ten jeden, niezwykle popularny, produkt spożywczy praktycznie każdy ma w swoim domu. Ale chociaż ma on mnóstwo doskonałych właściwości, nie wszyscy wiedzą, że może być również wyjątkowo niebezpieczny. Lekarz zdradził, jakie tragiczne skutki może mieć spożycie miodu przez dzieci. Jeśli chcesz tego uniknąć, przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły.

Dla wielu osób ta informacja będzie całkowitą nowością i ogromnym szokiem. Tymczasem, każdy rodzic powinien o tym wiedzieć. Podanie dziecku miodu może doprowadzić nawet do śmierci.

Dziecko trafiło na intensywną terapię, powód okazał się zaskakujący. Rodzice popełnili błąd

Doktor Sam z Singapuru podzieliła się rozdzierającą serce historią dwumiesięcznego niemowlęcia, u którego z dnia na dzień pojawiły się problemy zdrowotne, mimo że było karmione wyłącznie piersią.

Dziecko nagle przestało pić mleko i całkowicie zwiotczało, gdy było trzymane na rękach. Zostało przyjęte do szpitala, ale wkrótce pojawiły się drgawki, infekcja klatki piersiowej i trudności w oddychaniu.

Dr. Sam wyjaśnił, że lekarze przeprowadził kompleksowe badania, ale nie mogli znaleźć przyczyny złego stanu dziecka. Niemowlę trafiło na oddział intensywnej terapii. Wydawało się, że wszystko jest stracone, ale przełomem okazały się wyniki badań kału. W próbce wykryto bakterie jadu kiełbasianego, które powodują paraliż mięśni.

Okazało się, że rodzice zanurzyli smoczek dziecka w miodzie, aby był bardziej atrakcyjny dla malucha.

@skingapore If you saw the labels before, now you know why ! Infants are less than 1 year of age. Case from PMC 3028016. While it is rare, it is completely avoidable if you heed pre-exisiting recommendations. #skingapore #gpsamuel #drsam #doctorsoftiktok #drsamuel #singaporedoctor #tiktokdoctor #drsamuelgp #LearnOnTikTok #tiktoksg #publichealth #infants #baby #newfearunlocked🔓 #newfearunlocked #honey #botox #clostridiumbotulinum #clostridium #Botulinum Toxins #botulinumtoxin #infantilebotulism #poorfeeding #marypoppins #spoonfulofsugar #honeycomb What should I not feed a baby ? Not feed this to an infant ? Is honey safe for infants ? Can i give honey to babies ? SUMMARY : NO HONEY TO CHILDREN BELOW AGE OF 1. #honeyishrunkthekids #paediatrics #medicalstories #familymedicine ♬ Spooky, quiet, scary atmosphere piano songs – Skittlegirl Sound

Miód może być śmiertelny dla dzieci. O tym pamiętaj

Doktor Sam ujawnił, że pozornie “nieszkodliwy” pokarm, jakim jest miód, może być śmiertelny dla niemowląt. Spożycie nawet mniej niż łyżki może spowodować zatrucie jadem kiełbasianym, a więc symptomy, takie jak paraliż, uszkodzenie nerwów czy nawet śmierć.

Miód jest bezpieczny dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, ale jelita młodszego dziecka nie są wystarczająco rozwinięte, aby zwalczyć bakterie. Wywołują ją zarodniki, które normalnie żyją w formie uśpionej w glebie i kurzu, ale czasami mogą przedostać się do miodu. Jeśli zarodniki dostaną się do jelita dziecka, mogą się rozmnożyć i wytworzyć toksynę.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *