Pokazał kobiecie środkowy palec. Szybko tego pożałował! [FILM]

Wyjątkowym chamstwem popisał się pewien kierujący na autostradzie A4. Tuż po swojej niebezpiecznej szarży, opuścił szybę, wyciągnął rękę i pokazał jadącej za nim kobiecie wulgarny gest. Na tym sprawa jednak się nie zakończyła. Oburzona kierująca postanowiła zgłosić sprawę do sądu.

Na profilu społecznościowym “Bandyci Drogowi” pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć bulwersujące zdarzenie drogowe z lutego 2022 r. Kierujący mercedesem Marcin M. wyprzedzał jadącego lewym pasem forda. Za nic miał bezpieczeństwo swoje i innych kierowców. Wcisnął się między osobówkę a jadącą przed nią cysternę. Chwilę później pirat zrobił coś jeszcze.

Za to zachowanie na autostradzie stanął przed sądem

Obojętnie obok niebezpiecznej jazdy mężczyzny nie przeszła kierująca fordem. Kobieta trąbiła na mercedesa, chcąc go powstrzymać przed dalszym łamaniem przepisów. Na nic się to zdało.

Sygnały pani Magdaleny rozsierdziły Marcina M. W pewnej chwili opuścił on szybę i pokazał kobiecie… środkowy palec.

Zbulwersowana kierująca nie zostawiła tak tej sprawy. Zarejestrowane kamerką samochodową zdarzenie trafiło do sądu w Bolesławcu (woj. dolnośląskie).

Wyrok sądu

“Bandyci Drogowi” podali, że pirat został oskarżony o znieważenie kobiety, pokazując jej gest ze środkowym, wyprostowanym palcem. Usłyszał wyrok 1 marca 2023 r.

Postępowanie w sprawie mężczyzny umorzono na okres próbny jednego roku. Marcin M. musiał jednak zapłacić 1 tys. 500 zł zadośćuczynienia pani Magdalenie. Sąd nałożył też na kierowcę mercedesa opłatę w wysokości 300 zł tytułem uiszczonej przez nią zryczałtowanej równowartości wydatków

— dowiadujemy się.

Dodatkowo dla Marcina M. sądzono opłatę w wysokości 100 zł. To wykroczenie drogowe jednak się przedawniło. Nie został więc za nie ukarany.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *