Groza na plaży w Międzyzdrojach. Ten wilk poluje na ludzi!

Spacer na plaży w Międzyzdrojach (woj. zachodniopomorskie) może szybko przerodzić się w koszmar. Wystarczy, że pojawi się on — wilk, który nie boi się ludzi. Choć ma tylko trzy łapy, rzuca się na człowieka z zębami. W ostatni weekend grozę przeżyli turyści, którzy zostali pokąsani przez bestię. Czy ktoś ją powstrzyma?!

Wilk jest dobrze znany mieszkańcom. Ma nawet imię — Kamyk. Zwierzę uciekło z zagrody dla żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Od wiosny grasuje w okolicy. Dla turystów stał się nawet atrakcją. Ludzie litują się na nim, rzucają mu jedzenie i cieszą się, że zwierzę podchodzi blisko, łapie kęs i ucieka. To duży błąd, bo drapieżnik zupełnie pozbył się lęku wobec człowieka.

Turystka ratowała się ucieczką do morza

Kamyk ma potężne kły, których nie waha się użyć. Dramatyczne sceny rozegrały się w ostatni weekend w Międzyzdrojach. Bestia zaatakowała kilka osób.

Jak donosi portal GS24.pl w sobotę na plaży pokąsaną została seniorka z Legnicy, który spacerowała razem z córką. — Mama jest teraz w bardzo złym stanie fizycznym, a przede wszystkim psychicznym. Dostała już pierwszą dawkę leku przeciwko wściekliźnie — powiedziała dziennikarzom pani Agata. Kobiety na początku myślały, że to zwykły owczarek. Sądziły, że gdzieś w pobliżu jest jego pan. — Zwierzę leżało na wydmach, podniosło się i ruszyło w naszym kierunku. Zaatakowało od tyłu moją mamę. Ugryzło ją w łydkę. Dopiero kiedy zaczęłam odganiać go plecakiem, uciekł — powiedziała portalowi pani Agata.

Wkrótce była kolejna ofiara wilka. Inna turystka została również ugryziona w nogę. Aby się ratować, w panice uciekać do morza i przez dłuższą chwilę stała po kolona w lodowatej wodzie, zanim inni ludzie pospieszyli jej na pomoc i przepłoszyli intruza.

Nic pomagają perfumy córki

Wilk atakujący ludzi staje się coraz większym problemem, z którym nikt sobie nie radzi. Kamyk jest sprytny i nie pozwala się złapać. Pracownicy parku próbują go namierzyć, ale opowiadają, że zwierzę wyczuwa ich na odległość. Jeden z pracowników dla zmylenia używa nawet perfum córki, ale to też nic nie daje. Cwany wilk potrafi ominąć każdą pułapkę.

Zwierzę nie jest do końca sprawne. Trzy lata temu miało wypadek. Wpadło pod samochód i straciło łapę. Wtedy ofiarnie je ratowano i przeniesiono do woliery Dzikiej Ostoi. Ale wilk nabrał sił, rozgryzł siatkę i mimo swojej kontuzji uciekł.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *