3-latek był katowany i brutalnie gwałcony. Matka i jej partner trafili na obserwację psychiatryczną. Nowe fakty

3,5-letni Danyl P. w swoim krótkim życiu doznał niewyobrażalnego cierpienia. Chłopczyk był bity, przypalany papierosami i gwałcony. Prawdopodobnie do końca życia będzie niepełnosprawny. Horror dziecka trwał w jednym z mieszkań w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Gehennę miała mu zgotować matka Oksana P. (23 l.) i jej partner Vitalij S. (26 l.). Śledczy mają już opinię biegłego seksuologa w tej sprawie.

23-letnia Ukrainka Oksana P. i jej 26-letni konkubent Vitalij S., przez cztery tygodnie przebywali na obserwacjach psychiatrycznych przeprowadzonych w warunkach zamkniętych w areszcie śledczym na ul. Montelupich w Krakowie. Byli tam w różnych terminach – jej obserwacja zaczęła się w połowie maja br., jego — cztery tygodnie później, po zakończeniu obserwacji Oksany. Chodziło bowiem o to, żeby podejrzani nie stykali się ze sobą, nie kontaktowali.

Tarnobrzeg. 3-latek był katowany i brutalnie gwałcony. Nowe fakty

Oboje byli badani przez biegłych tych samych specjalności: dwóch psychiatrów, psychologa i seksuologa.

Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadzi śledztwo ws. usiłowania zabójstwa chłopczyka, wpłynęła już opinia biegłego seksuologa.

— Biegły uznał, że Vitalij S. ma zaburzenia preferencji seksualnych, zaś u podejrzanej biegły nie stwierdził tego typu zaburzeń – przekazał w poniedziałek PAP prok. Andrzej Dubiel, rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury.

Prokurator dopytywany o charakter zaburzeń preferencji Vitalija S. odmówił – ze względu na rodzaj sprawy — udzielenia szczegółowych informacji.

Natomiast biegli psychiatrzy i psycholog w przesłanej wcześniej do prokuratury opinii uznali, że podejrzani są poczytalni i mogą uczestniczyć w czynnościach postępowania przygotowawczego i stawać przed sądem oraz, że mogą odbywać karę pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego.

Obecnie prokuratura czeka jeszcze na opinię zespołu biegłych różnych specjalności dotyczącą obrażeń ciała chłopczyka.

Jak dodał prok. Dubiel, po uzyskaniu tej opinii podjęte będą czynności zmierzające do zakończenia śledztwa i skierowania aktu oskarżenia. Dopytywany ocenił, że realny termin to koniec roku.

Stalowa Wola. Gehenna małego Danylo

O tragicznym losie dziecka dowiedziano się 5 października 2022 roku, gdy jego ojczym, Ukrainiec Vitalij S., przywiózł go taksówką do szpitala w Stalowej Woli. Maluch był w krytycznym stanie. Nosił świeże i stare ślady znęcania się. Później okazało się, że był gwałcony. Życie chłopca było zagrożone.

Lekarze od razu zawiadomili policję. Danylo trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. – Obrażenia nie były jednoczasowe – wskazał wówczas w rozmowie z Fakt.pl stalowowolski prokurator rejonowy Adam Cierpiatka.

Przeprowadzone w szpitalu w Rzeszowie badania wykazały u chłopczyka krwiaka przymózgowego. Dziecko przeszło operację neurochirurgiczną.

Znęcali się nad dzieckiem. Ukraińcy z zarzutami

Danylo mieszkał z matką Oksaną P. i jej konkubentem w wynajętym mieszkaniu w Stalowej Woli. Ukraińcy mieszkali tam od dłuższego czasu i to tam miał rozgrywać się horror niewinnego chłopca. Lokalne gazety, powołując się na sąsiadów pary, podawały, że z mieszkania Ukraińców nie słychać było awantur, krzyków czy płaczu dziecka. Para za to lubowała się w alkoholu.

W dniu, kiedy chłopiec trafił do szpitala, para z piekła rodem została zatrzymana. Byli trzeźwi.

– Vitalij S. i Oksana P. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i zgwałceniem Danyla P. oraz wielokrotnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim – przekazał nam wtedy szef stalowowolskiej prokuratury. Grozi im dożywocie.

Śledztwo przejęła prokuratura w Tarnobrzegu. Z uwagi na dobro chłopca i wyjątkowo drastyczny charakter jego obrażeń prokuratura nie mówi o szczegółach.

Oboje podejrzani trafili, decyzją sądu i na wniosek prokuratury, do aresztów. Sąd Rodzinny w Stalowej Woli ustanowił dla chłopczyka opiekuna tymczasowego, którego wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w tym mieście.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *