Widzieliście wykształcenie Edyty Górniak? To daje do myślenia. Skiba ostro komentuje jej “odloty”

Teorie Edyty Górniak o tym, że żyje od czerech tysięcy lat na Ziemi albo że naszą planetę zamieszkują “hybrydy ludzi i kosmitów”, mogą wzbudzać różne emocje. Jednak kiedy zaczyna podważać obowiązującą wiedzę medyczną, trudno udawać, że to jedynie nieszkodliwa ekstrawagancja uznanej artystki. Poprosiliśmy znanego muzyka i komentatora rzeczywistości Krzysztofa Skibę, żeby powiedział, co sądzi o kontrowersyjnych poglądach Edyty. Przy okazji przypominamy te, które odbiły się najgłośniejszych echem w mediach.

Edyta Górniak obecnie jest na wakacjach w Azji, dokąd mogła pojechać po wielu miesiącach trwającej pandemii i ograniczeń w poruszaniu się po świecie. Do Polski powinna wrócić niebawem, bo jej występ ma być gwoździem programu koncertu z okazji 70-lecia TVP.

Edyta od lat jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Szkopuł w tym, że często za ich pośrednictwem głosi poglądy, które są niezgodne z obowiązującą wiedzą naukową, albo propaguje szokujące teorie spiskowe (jak na przykład ta o “statystach” w szpitalach covidowych).

Zwłaszcza kiedy Górniak zabiera głos sprawach związanych ze zdrowiem, gdy podaje w wątpliwość sens szczepień czy noszenia maseczek, należy zadać pytanie, czy piosenkarka ma kompetencje, by wiarygodnie przedstawiać swoje argumenty.

Wykształcenie Edyty Górniak

Górniak jest z pewnością wybitną wokalistką, a jej drugie miejsce zdobyte na konkursie Eurowizji w 1994 r. w Dublinie jest do tej pory nieosiągalnym dla polskich artystów sukcesem Jednak ten znakomity wynik musiał być okupiony innym poświęceniem ze strony Edyty. Wokalistka, czego nigdy nie ukrywała, nie tylko nie zrobiła matury, ale ma za sobą jedynie dwie klasy technikum.

Po ukończeniu nauki w szkole podstawowej Edyta Górniak uczęszczała do Technikum Ogrodniczego w Prószkowie (woj. opolskie), następnie przeniosła się do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku. W trzeciej klasie przerwała naukę ze względu na karierę. Wyjeżdżała bowiem na Broadway, gdzie Janusz Józefowicz wystawiał musical “Metro” (bez sukcesu). Edyta nie kontynuowała nauki.

Kosmici i rogopodobni bez duszy

Edyta Górniak niestety słynie też ze swoich egzotycznych i kontrowersyjnych poglądów, które bez oporu głosi w sieci. Latem 2022 roku wystąpiła nawet na XIX Zlocie Wolnych Ludzi Harmonia Kosmosu 2022 w Torzymiu, gdzie mówiła:

Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia […] Wszystkie rogopodobne, reptiliańskie [istoty – red.] nie mają dusz, dlatego się tak boją śmierci

Górniak udało połączyć kosmicznych reptilian z pochodzącymi z piekła diabłami, w które również wierzy. Podobnie jak w to, że obchodzenie Halloween jest zapraszaniem diabła do naszego życia. Stwierdziła też, że nazwę święta można także zapisać jako “Hell win”, co z angielskiego tłumaczymy jako “piekło wygraj”.

Górniak uważa również, że kosmici i ludzko-kosmiczne hybrydy są wśród nas. Reptilianie, czyli zmiennokształtne jaszczurki z kosmosu rządzą światem, a ludzko-zwierzęce hybrydy to nie wytwór spotykany jedynie w filmach SF.

Zapytany o kontrowersyjne poglądy Górniak Krzysztof Skiba podkreśla, że co prawda wielu ludzi uważa, że powinna przede wszystkim śpiewać, a nie wygłaszać swoje teorie, ale w jego opinii to nie jest takie proste.

— Wielu artystów na świecie to dziwacy. Czy artysta ma być normalny? Artysta ma być kolorowy. Wielu twórców i na świecie, i w Polsce wierzyło w dziwy i duchy. Edyta uzupełnia tę galerię kolorowych postaci. Mam nadzieję, że część ludzi nie bierze tych teorii na poważnie i woli słuchać, jak ona śpiewa. Bo gdyby tak zagłębić się w te jej teorie, to wszystko, czego uczyliśmy się o świecie, jest nieprawdą — podkreśla w rozmowie z “Faktem” Skiba.

“Kosmici są dobrzy, a rząd ich ukrywa”

Zdaniem muzyka zespołu Big Cyc Edyta bezkrytycznie powtarza teorie, z którymi zapoznała się w internecie.

— Może też ma jakiegoś swojego guru, który objaśnił jej, że świat wygląda inaczej, niż zakłada nauka. Pamiętam jej wypowiedzi, że mamy kontakt z kosmitami i że są oni wśród nas, tylko rząd to ukrywa. Choć tu akurat nie byłbym taki pewien, czy to takie bezpodstawne, bo czasem rząd coś takiego powie, że można uwierzyć, że jest w kontakcie z kosmitami. Edyta powiedziała też, że kosmici chcą dla nas dobrze. Ponoć Bill Gates i Elon Musk są reptilianami — wylicza Krzysztof Skiba.

Według Krzysztofa Skiby ta popularna teoria spiskowa o reptilianach wśród najważniejszych osób na świecie tłumaczy wierzącym w nią ludziom, dlaczego nie zrobili kariery albo w życiu im nie wyszło. I tak powodem niepowodzeń nie jest lenistwo czy słabe pomysły, a ci “obcy”. Choć to akurat stoi w sprzeczności z tym, w co wierzy Edyta Górniak: że kosmici nie mają wobec ziemian złych zamiarów.

Zawsze czułam, ale nie miałam jakby wiedzy na ten temat, a teraz zgłębiłam tę wiedzę i absolutnie nie mam wątpliwości, że w naszej przestrzeni galaktycznej są różne cywilizacje wyższe, bardziej rozwinięte od nas i takie, które chcą nas wspierać, bardzo kochają ludzi, są gotowi pomóc i też inne, które może nie do końca kochają ludzi jako istoty boże, może z zazdrości, nie wiadomo

— stwierdziła piosenkarka podczas niedawnej serii Q&A z fanami.

“Zdrowie bez chemii”

Wynurzenia dotyczące kosmitów to jedno. One nie mają realnego wpływu na nasze życie. Co innego jednak teorie dotyczące zdrowia, które stoją w sprzeczności z obowiązującą wiedzą medyczną. Górniak zadeklarowała na przykład, że unika wszelkiej chemii, stawiając jedynie na delikatne środki przeciwbólowe, witaminy oraz panaceum (jej zdaniem) na wszystko: stosowane powszechnie w kuchni zioło oregano.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *